Hiszpania

Fuerteventura

Wyspa wiatru

Druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich nazwę swą zawdzięcza silnemu wiatrowi, który jest tam stale obecny. Mimo to panuje tam ciepły klimat, a wiatr pomaga miłośnikom surfingu w realizowaniu swojej pasji.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Fuerteventurę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Fuerteventurę w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Fuerteventurę dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Fuerteventurze?

Poznaj ciekawe informacje na temat Fuerteventury. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Fuerteventurze.

Fuerteventura jest jedną z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, znanych na całym świecie ze wspaniałych plaż i krajobrazów. Co roku zjeżdżają tu tysiące turystów z każdego kontynentu. Jest najstarszą (jej początki datuje się na aż 22 miliony lat!) oraz drugą co do wielkości wyspą z zespołu hiszpańskich wysp. Charakteryzuje się szczególnym wpływem wiatrów, bardzo często wiejących prosto z pustyni Sahary. Być może właśnie nim zawdzięcza swą nazwę, w bliskim tłumaczeniu hiszpańskim oznaczającą „mocny wiatr”. To istny raj dla miłośników wietrznych sportów wodnych. Pomimo silnie wiejących wiatrów, klimat jest sprzyjający turystom. Temperatura utrzymuje się przez cały rok powyżej 20°C i potrafi osiągać dużo wyższe wartości. A jak wiadomo kojąca bryza towarzysząca gorącemu promieniowaniu słońca to idealne warunki pogodowe na zniesienie silnych letnich upałów.

Hiszpańska Fuerteventura leży ledwo ponad 100 km od północno-zachodniego wybrzeża Afryki, dzięki czemu właśnie wiejące znad Czarnego Lądu wiatry i podobny klimat ukształtowały wyspę w ten, a nie inny sposób. Krajobraz wyspy jest w większości pustynny lub półpustynny, dominują piaski, wydmy, długie plaże i raczej płaskie tereny. Roślinność jednak jest dosyć zróżnicowana, biorąc pod uwagę liczbę występujących endemitów (w tym daktylowca kanaryjskiego) oraz piękne odcienie zieleni na złocistym tle piasków. Klimat wyspy jest zdecydowanie suchy, zdarzają się nawet burze piaskowe mające początek na afrykańskiej Saharze, niosące ze sobą piasek kalima znad marokańskiej części wybrzeża.

Jak na każdej z Wysp Kanaryjskich, tak i na Fuerteventurze, plaże to główny atut. Piękne, długie i piaszczyste są potencjalną wizytówką wyspy, a lazurowe morze i widowiskowe wydmy podkreślają ich delikatność i czystość. Fale morskie sprzyjają uprawianiu sportów wodnych, w szczególności windsurfingu i kitesurfingu, do których nauki są otwierane specjalne szkoły. Nadzwyczaj wyjątkowe plaże można spotkać w południowej części wyspy, na półwyspie Jandia. Wschodnie wybrzeże oferuje takie kurorty turystyczne, jak Morro Jable oraz Costa Calma, która słynie z najdłuższych plaż na całej Fuerteventurze. Najbardziej znaną plażą, widniejącą na większości pocztówek z Fuerteventury, jest Sotavento, o długości ok. 5 km. To właśnie tu odbywają się światowe mistrzostwa we wszystkich kategoriach windsurfingu. Po drugiej stronie wzdłuż wybrzeża półwyspu rozciąga się rezerwat przyrody - Park Naturalny Jandia, gdzie również warto wybrać się podczas wycieczki. Oprócz sportów wodnych, przyjezdni lubują się w uprawianiu joggingu, nordic walkingu czy trekkingu. Będąc na Fuerteventurze, nie można również zapomnieć o spróbowaniu lokalnej kuchni, obfitującej w niepowtarzalne smaki.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 03:03:45
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Fuerteventurę

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Fuerteventurę.