Hiszpania

Gran Canaria

Cudowne krajobrazy i wypoczynek przez cały rok

Gran Canaria - wyspa, od której pochodzi nazwa całego archipelagu, przyciąga turystów piękną pogodą, łagodnym klimatem i pięknymi widokami. Rozbudowana sieć szlaków pieszych i punktów widokowych spodoba się wielbicielom wędrówek.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Gran Canarię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Gran Canarię w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Gran Canarię dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Gran Canarii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Gran Canarii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Gran Canarii.

Gran Canaria to najpopularniejsza wyspa Archipelagu Wysp Kanaryjskich, nazywanego również Archipelagiem Wiecznej Wiosny. Z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, tym samym utwierdzając swoją wysoką pozycję w rankingu najbardziej pożądanych miejsc na urlop.

Wyspa ta stanowi idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i typowych „poszukiwaczy przygód”, wędrowników czy pragnących po prostu odpocząć w pełnym słońcu, leżakując na plaży. Jest pochodzenia wulkanicznego i dzięki temu kryje w sobie niezwykłe miejsca oraz obnaża krajobrazy zapierające dech w piersiach. Wyspę dzieli się na dwie zróżnicowane pod względem geograficznym części: współczesną północno-wschodnią Noreste oraz najstarsze tereny, czyli południowo-zachodnią Suroeste. W środkowej części Gran Canarii znajduje się najwyższy szczyt masywu górskiego – Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m.), a także bazaltowe bryły Roque Nublo i Roque Bentayga, które dla pierwszych mieszkańców wyspy stanowiły swego rodzaju bóstwo. Zarówno w góry, jak i wzdłuż wąwozów i dolin, poprowadzone są turystyczne ścieżki, którymi odwiedzający chętnie wędrują o każdej porze roku. Może dlatego, że tu ciepłe dni są przez cały rok! Temperatura rzadko spada poniżej 20°C, wszechobecna zieleń i bezchmurna, słoneczna pogoda – czyż nie idealne warunki na wypoczynek?

Dlaczego Gran Canarię nazywa się „małym” czy też „mini-kontynentem”? Niebywałe zróżnicowanie ukształtowania powierzchni, klimatu oraz flory i fauny w wystarczający sposób wyjaśnia to określenie. Jednego dnia można znaleźć się na wysokości prawie 2000 m n.p.m., za chwilę zejść stożkiem wulkanicznym czy też wzdłuż malowniczego wąwozu, skierować się na złocistą plażę i wziąć kąpiel w błękitnych wodach Atlantyku. Po drodze można mieć do czynienia z nieokiełznaną bioróżnorodnością wyspy, a warto także zahaczyć o klimatyczne miasteczka z godnymi uwagi zabytkami. Turyści podczas wakacji najchętniej zaglądają do Las Palmas, Telde, Puerto de Mogan czy podobnych nadmorskich kurortów, gdzie atmosfera i błogi klimat już czynią te miejsca wyjątkowymi.

Mimo, że wyspa nastawiona jest głównie na turystykę, a piękne, piaszczyste plaże stanowią jej dumną wizytówkę, to Gran Canaria daje możliwość wypoczynku na przeróżne sposoby: od biernego relaksu w głębokim słońcu, przez uprawianie sportów wodnych, długie spacery, smakowanie lokalnej kuchni, rowerowe i piesze wycieczki, aż po zgłębianie przeszłości i historii wyspy. Wybierz termin swojej wycieczki już dziś!

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 14:13:08
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Gran Canarii

Przed wyjazdem na Gran Canarię obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Gran Canarii i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Gran Canarię

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Gran Canarię.