Hiszpania

Ibiza

Wyspa o dwóch obliczach

Ibiza - trzecia co do wielkości wyspa Balearów ma dwa oblicza. Na południu najlepsze kluby, dyskoteki i niekończąca się zabawa, a na północy - cisza, spokój i relaks. Na Ibizie każdy znajdzie coś dla siebie i spędzi idealne wakacje.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ibizę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ibizy w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ibizy dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ibizie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ibizy. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ibizie.

Ibiza jest jedną z wysp archipelagu Balearów, położoną na Morzu Śródziemnym, na wschód od Półwyspu Iberyjskiego. Nazywana często Wyspą Pokoju i Miłości oraz Białą Wyspą. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można powiedzieć, że na powierzchni ok. 572 km2 skrywa się cały świat w miniaturze.

Kiedy słyszy się „Ibiza”, mimowolnie nasuwają się skojarzenia związane z wieczną zabawą do rana, gorącymi plażami, imprezami i muzyką. Tak też rzeczywiście jest, ale nie warto przypinać jej tylko imprezowej wizytówki. Od kwietnia do października trwa sezon w pełni, dlatego też turystów wtedy przybywa najwięcej, a tańsze oferty wycieczek rzucają się w oczy w każdym biurze turystycznym.

Ibiza to także wszechobecna zieleń, która pokrywa wzgórza, skaliste utwory i zatoki. I co oczywiste – piękne, złociste plaże, graniczące z lazurowymi wodami Morza Śródziemnego.  Cala Llonga, uważana za najpiękniejszą, ułożona na kształt litery U, otoczona jest lasem piniowym. Sama plaża to jasny, czysty, miękki piasek, nad którym odpoczynek to błoga przyjemność, ale także aktywny wypoczynek, np. podczas nurkowania.

W pobliżu plaż leżą malownicze, czasem wręcz bajkowe białe miasteczka, które nawet jeśli są typowo turystyczne, kryją w sobie pewną magię. Przemieszczając się między jednym, a drugim, bez problemu można natknąć się na zjawiskowo wyglądające plantacje m.in. drzew oliwnych, piniowych, migdałowych czy figowców. Ibiza pełna jest spokojnych, cichych miejsc, dlatego to idealne miejsce nie tylko dla spragnionych dobrej zabawy urlopowiczów, ale również dla tych, którzy cenią sobie ustronne okolice, z dala od zgiełku, a blisko natury.

Będąc na wyspie, warto wybrać się do Eivissy, stolicy Ibizy, gdzie na fanatyków dawnych czasów czekają zabytki o bogatej historii, takie jak XIV-wieczna katedra czy Górne Miasto. Tutaj też znajdują się najlepsze kluby i dyskoteki Europy, gdzie co noc odbywają się niezapomniane imprezy.  Natomiast najlepszym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi sprawdziłaby się miejscowość Cala Llonga. Z kolei w mieście portowym San Antonio turystów zadowoli zarówno życie nocne, jak i romantyczne, ukryte w zatoczkach miejsca i piaszczyste plaże.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 09:25:31
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Ibiza na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Ibizy i zaplanuj wyjazd.