Hiszpania

La Palma

Najbardziej zielona z Wysp Kanaryjskich

Bujna przyroda i bardzo zróżnicowany krajobraz (wąwozy, lasy, wulkaniczne plaże) to największe atuty wyspy La Palma. Wspaniałe miejsce do uprawiania trekkingu i innych sportów, a także dobry kierunek dla spragnionych kontaktu z naturą.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić La Palmie?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do La Palmy w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do La Palmy dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o La Palmie?

Poznaj ciekawe informacje na temat La Palmy. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w La Palmie.

La Palma to piąta pod względem wielkości wyspa należącego do hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich, ze stolicą w znanym mieście Santa Cruz de La Palma. Położona jest prawie cztery razy bliżej Afryki niż Europy, ale zdecydowanie bardziej odpowiada europejskiemu klimatowi pod względem architektury, kultury i infrastruktury turystyczno-usługowej.

Jest wyspą pochodzenia wulkanicznego i odkrywa przed turystami cudowne krajobrazy, które zmieniają się jak w kalejdoskopie na stosunkowo małej powierzchni wyspy. Grzbiet wulkaniczny Cumbe Vieja w kształcie stożka ciągnie się z północy na południe, rozdzielając La Palmę na dwa obszary o różnym klimacie. Wschodnie tereny charakteryzuje klimat łagodniejszy, z kolei na zachodzie spotkamy się z klimatem cieplejszym i suchszym. Średnia roczna temperatura to ok. 20°C, a dodatkowym atutem jest często nieskazitelnie błękitne niebo i przejrzyste powietrze. Na terytorium dawniej czynnych wulkanów w wyniku naturalnych procesów wulkanicznych powstały jedne z głównych atrakcji turystycznych La Palmy, czyli kratery. W północnej części stacjonujący w parku narodowym o tej samej nazwie, imponujący Caldera de Taburiente,  w którego pobliżu znajduje się największe wyniesienie wyspy – Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.). Sam park narodowy porastają lasy sosny kanaryjskiej, a Los Tilos, las wawrzynowy wpisany na listę UNESCO, przyciąga najbardziej zapalonych miłośników przyrody. Na południu natomiast można wybrać się na krater Teneguia, powstały w wyniku eksplozji w 1971r. i z tego względu również będący obecnym obiektem zainteresowań badaczy i naukowców. Do tego nieskazitelna zieleń roślinności, wśród której znaleźć można wiele gatunków endemicznych, i „zwykła” wycieczka krajoznawcza staje się niezwykłym doświadczeniem. Po drodze mogą ukazać się liczne plantacje bananowców, liczne wąwozy i inne wytwory tubylczej ludności. Trekking czy wycieczki rowerowe to bardzo popularna forma zwiedzania wyspy. Takich wypraw nie zapomina się do końca życia.

Oczywiście oprócz tego na wyspie można znaleźć moc atrakcji oraz fantastycznych miejsc do wypoczynku, zarówno biernego, jak i aktywnego. Granice ścieżek turystycznych często mają ujście na czarne wulkaniczne plaże (w okolicach Puerto Tazacorte, Los Cancajos, Puerto Naos), które na samą myśl wzbudzają zainteresowanie swoją innością w wyglądzie. Bez problemu można rozłożyć ręcznik na nasłonecznionym piasku, po czym wskoczyć do ciepłych wód Oceanu Atlantyckiego. Dla aktywnych atrakcją będzie możliwość nurkowania. Warto wspomnieć, że takowe plaże nie są przeludnione, dlatego będą idealnym miejscem wypoczynku dla stroniących od hałasu i zgiełku turystycznych kurortów.

Północna część wyspy posiada również znane, wyjątkowe baseny La Fajana oraz Charco Azul, będące częścią klifów nad wybrzeżem oraz popularną atrakcją turystyczną. Punktem obowiązkowym wycieczki jest stolica Santa Cruz de La Palma ze wspaniałymi zabytkami oraz Los Cancajos, miasto wyróżnione Błękitną Flagą. Będąc w tych, jak i innych miejscowościach, nie sposób nie zajrzeć do lokalnych knajp, w których serwowane są hiszpańskie przysmaki - zarówno proste potrawy, jak i te mało znane dla przyjezdnych, a stanowiące swego rodzaju wyzwanie kulinarne.

La Palma to wyspa spokojna, tym samym wyjątkowa i urokliwa. Idealna zarówno dla rodzin, par, młodzieży czy starszych, szukających zarówno zachwycających miejsc i krajobrazów, jak i cichych, ustronnych plaż do wyczekanego wypoczynku.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 20:24:17
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

La Palma na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do La Palmy i zaplanuj wyjazd.