Hiszpania

Lanzarote

Wulkaniczna wyspa królików

Wulkaniczne krajobrazy, łagodny klimat przez cały rok, słoneczna i gorąca pogoda przez całe lato, a wszędzie kicają... króliki. To Lanzarote, wyspa zrodzona z ognia i wody przed milionami lat.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Lanzarote?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Lanzarote w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Lanzarote dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Lanzarote?

Poznaj ciekawe informacje na temat Lanzarote. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Lanzarote.

Niemal stała temperatura przez cały rok i praktycznie zero opadów przez całe lato. Wyspa Wulkanów to malownicze krajobrazy białych domków i szarej lawy, najdłuższa podwodna jaskinia świata, steki pieczone na wulkanicznym ogniu i niezliczona ilość królików, kicających dosłownie wszędzie.

Na wulkanicznej wyspie archipelagu Wysp Kanaryjskich, położonych na Oceanie Atlantyckim, panuje klimat podzwrotnikowy. Temperatura jest bardzo stabilna, także różnice pomiędzy nocą i dniem są minimalne. Najchłodniejszy jest styczeń, kiedy średnia temperatura wynosi ok. 17°C. W najcieplejszym sierpniu średnia wynosi natomiast 24°C. Od maja do października nie ma się też co martwić o opady i zachmurzenie, bo praktycznie w tym okresie nie występują. Zdarzają się za to silne wiatry sirocco, nanoszące gorące powietrze i pył wprost z Sahary.

Na Lanzarote praktycznie wszędzie można spotkać króliki. Mieszkańcy nawet sami się tak nazywają, ale żyją zupełnie inaczej niż te dynamiczne zwierzaki. Z reguły są spokojni i zadowoleni z życia. Wielu z nich prowadzi niewielkie knajpki, a szacuje się, że 90 proc. żyje z turystyki, choć władze mocno bronią się przed jej rozwojem. Najlepszym tego przykładem jest sytuacja z 2008 roku, kiedy Sąd Najwyższy wyspy cofnął 22 pozwolenia na budowę hoteli. Mimo tego, że budowle na ponad 7,7 tys. łóżek były już gotowe, a ich powstanie pochłonęło 270 mln euro, zostały całkowicie zburzone. Praktycznie na całej wyspie nie można obecnie budować domów wyższych niż dwa piętra i hoteli większych niż czteropiętrowe.

Tunnel de la Atlantida to najdłuższa podwodna jaskinia lawowa na świecie, która ma aż 1,5 km długości. Według badań u zarania jej powstania, które miało miejsce ok. 20 tys. lat temu, leży wybuch wulkanu Monte Corona.

Godny polecenia jest także bez wątpienia Park Narodowy Timanfaya. Zwiedzić go możemy autobusem, albo na wielbłądach, bo nie będziemy tam podziwiać roślin, ani zwierząt, a... wulkaniczny krajobraz ze świadomością, że kilka metrów pod nami jest lawa o temperaturze 400°C. Przy jednym z kraterów można nawet zamówić pieczony na wulkanicznym ogniu stek.

Spore wrażenie robią też Jameos del Agua. To połączone groty, które pełnią rolę restauracji i sali koncertowej. Wprost z nich można podziwiać ślepe kraby albinosy, które są jednym z symboli wyspy. Nie można też ominąć jeziora Charco de los Clicos obok wsi El Golfo. Jest ono wypełnione algami, które sprawiają, że woda przepięknie kontrastuje z czarną, wulkaniczną plażą i czerwonymi klifami.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 21:16:19
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Lanzarote

Przed wyjazdem na Lanzarote obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Lanzarote i zainspiruj się przed podróżą.

Lanzarote na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Lanzarote i zaplanuj wyjazd.