Hiszpania

Lloret de Mar

Słoneczny kurort Costa Brava

Lloret de Mar to uzdrowisko i kurort wypoczynkowy w prowincji Girona, na słonecznym wybrzeżu Costa Brava w Katalonii. Lloret de Mar leży około 80 km na północ od Barcelony i cieszy się uznaniem turystów od wielu lat. Polscy podróżnicy tłumnie ruszyli na plaże Lloret de Mar, kiedy w telewizji Polsat emitowany był serial „Pamiętnik z wakacji”.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Lloret De Mar?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Lloret de Mar w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Lloret de Mar dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Lloret De Mar?

Poznaj ciekawe informacje na temat Lloret de Mar. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Lloret De Mar.

2 tysiące lat historii

Lloret de Mar to nie miasteczko, które powstało w czasach boomu turystycznego. To miejsce ma ponad dwutysięczną historią. Pierwszą osadę założyli tu  Iberowie. Później miejscowość przeszła w ręce Rzymian.


Lloret de Mar jako miasto założyli piraci na początku XV wieku. Lokalizacja miejscowości pozwalała im napadać na poruszające się w okolicy statki handlowe.

Z czasów Średniowiecza zachował się gotycki kościół Sant Roman z początku XV w., którego charakterystycznym elementem są kolorowe dachówki. Turyści mogą też zwiedzać ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 roku i cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji.

Lloret de Mar dzisiaj

Dzisiaj Lloret de Mar jest najsłynniejszym wakacyjnym kurortem na Costa Brava. Znajduje się tu ponad 200 hoteli, setki restauracji, barów i dyskotek. Wielkim skarbem Lloret de Mar jest piękna, piaszczysta plaża. Wzdłuż plaży biegnie elegancka nadmorska promenada Passeig Verdaguer. Wypoczywając w Lloret de Mar nie można narzekać na brak rozrywek. Jest tu nawet kasyno.
Sklepy, bary i restauracje otwarte są do późna w nocny, a zabawa w dyskotekach trwa do białego rana.

W sezonie wypoczywa tu ponad 100 tys. turystów. Najczęściej usłyszeć można język angielski, niemiecki, francuski i polski.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 02:17:21
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Lloret de Mar na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Lloret de Mar i zaplanuj wyjazd.