Hiszpania

Majorka

Kraina pomarańczy, palm i złocistych plaż

Największa w archipelagu Balearów Majorka zachwyca długimi, pięknymi plażami z miękkim piaskiem. Pobyt na wyspie gwarantuje niezapomnianą zabawę pełną wrażeń, a miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno docenią to miejsce.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Majorkę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Majorkę w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Majorkę dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Majorce?

Poznaj ciekawe informacje na temat Majorki. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Majorce.

Piękna, pełna słońca wyspa będąca częścią Archipelagu Balearów jest idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Zaletą Majorki jest także bardzo długi sezon - od kwietnia do listopada.

Krajobraz

„Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie” - tak pisał o Majorce Fryderyk Chopin. I rzeczywiście, krajobrazy są naprawdę zachwycające, za sprawą ukształtowania terenu i bujnej, kolorowej miejscowej roślinności. Mnóstwo tu drzew cytrusowych, pomarańczy i cytryn, a także gajów oliwnych. Na zachodnim wybrzeżu możemy podziwiać pasmo górskie Sierra de Tramontana i zwiedzić wioskę Valldemossa. Miejscowość istniała już w średniowieczu i to właśnie tam wypoczywał Chopin wraz z George Sand.

Stolica - Palma de Mallorca

W Palma de Mallorca także bywał Fryderyk Chopin. Dziś jest to wielokulturowe, tętniące życiem miasto pełne dyskotek, klubów i restauracji. Jeśli więc szukacie dobrej zabawy - wybierzcie się właśnie do tego miasta.

Klimat i plaże Majorki

Klimat Majorki jest ciepły, a słońce świeci tam przez większą część roku. Dlatego też wyjazd na Majorkę będzie udany zarówno w maju, jak i w październiku czy nawet w listopadzie. Jeśli chodzi o plaże, to na całej wyspie znajduje się 41 plaż z gwarancją jakości. Doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna zapewnia komfort wakacyjnego wypoczynku.

Sport

Majorka ma także doskonałą ofertę dla aktywnych: znajdują się tam aż 23 pola golfowe, a golfiści bardzo sobie chwalą ich jakość. Na Majorce znajdziemy także bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych: windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 20:21:58
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Majorka na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Majorkę i zaplanuj wyjazd.