Hiszpania

Minorka

Oaza spokoju na Balearach

Druga co do wielkości wyspa Balearów jest prawdziwą enklawą spokoju. Zachwycają tam przepiękne miasteczka pełne bielonych budynków, plaże ukryte w zatokach pomiędzy klifami. Doskonałe miejsce na spokojne wakacje.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Minorkę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Minorkę w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Minorkę dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Minorce?

Poznaj ciekawe informacje na temat Minorki. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Minorce.

Jeśli poszukujecie pięknego, zacisznego i ciepłego miejsca na wakacyjny wypoczynek, to Minorka - druga co do wielkości hiszpańska wyspa, z całą pewnością nie sprawi Wam zawodu.

Miejsce, gdzie zatrzymał się czas

W przeciwieństwie do Majorki i Ibizy, które są raczej wyspami rozrywkowymi, Minorka jest znacznie spokojniejsza, ale to stanowi jej niezaprzeczalny atut. Senne, małe wioski, porty rybackie i liczne pozostałości minionych epok, pozostawione przez kulturę rzymską, mauretańską i arabską sprawiają, że na Minorce poczujemy się, jakby czas stanął w miejscu. To wspaniałe miejsce na ładowanie życiowych baterii.

Klimat

Minorka ma bardzo łagodny, śródziemnomorski klimat. Dzięki temu latem nie pada tam praktycznie w ogóle deszcz, a temperatury są wysokie. Latem słońce świeci tam 12 godzin! Minorka jest objęta patronatem UNESCO i została uznana za światowy rezerwat biosfery.

Zabytki

Minorka to nie tylko piękne plaże, ale również ciekawe zabytki. Stolica wyspy, Mahón, od XVIII w. znajdowała się pod panowaniem Anglii, co odcisnęło swoje ślady w architekturze miasta. Fortyfikacje przez nich wzniesione są jedną z chętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych regionu. W zachodniej części wyspy zachowała się część prehistorycznej osady Son Catlar, która powstała najprawdopodobniej w epoce brązu. Jednak najbardziej ekscytujący dla pasjonatów historii i dla archeologów jest Naveta des Tudons - najstarszy grobowiec w Europie. Megalit ten liczy sobie ponad trzy tysiące lat!

Minorka - dla rodzin

Minorka na pewno spełni oczekiwania rodzin z dziećmi - nie brak tu dobrych hoteli przystosowanych do potrzeb najmłodszych gości. Dodatkowo piaszczyste plaże wprost zachęcają do relaksu.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 15:13:16
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Minorka na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Minorkę i zaplanuj wyjazd.