Hiszpania

Sewilla

Ojczyzna flamenco

Sewilla to prawdziwe serce Andaluzji. Czwarte co do wielkości miasto Hiszpanii, ojczyzna flamenco, wielobarwna kultura i piękna eklektyczna architektura - Sewillę zdecydowanie warto odwiedzić podczas urlopu. Z całą pewnością jest co zobaczyć!

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Sewillę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Sewilli w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Sewilli dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Sewilli?

Poznaj ciekawe informacje na temat Sewilli. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Sewilli.

Historia miasta

Miasto zostało założone w II w. p.n.e. przez Iberów. Osada nazywała się wówczas Hispalis, a następnie została zajęta przez Fenicjan. Kolejno podbijały ją różne ludy: Rzymianie, Wizygoci, Wandale, Swebowie, Maurowie. Warto zauważyć, że to właśnie w Sewilii siedzibę miał pierwszy trybunał Inkwizycji. W XVII wieku miasto dziesiątkowała epidemia dżumy, co osłabiło jej dotychczasową wysoką pozycję, ale z czasem Sewilla rozkwitła ponownie. Przez burzliwą historię i wpływy różnych kultur Sewilla jest do dziś miastem kolorowym i różnorodnym.

Sewilla w kulturze

Najlepszym dowodem wpływu, jaki Sewilla wywierała przez wieki na twórców jest to, że miasto stanowi miejsce akcji kilku słynnych oper. Są to Cyrulik sewilski, Wesele Figara, Carmen, Don Giovanni i Fidelio.

Co zwiedzić w Sewili?

Sewilla ma wiele do zaoferowania turystom, bo zabytków jest naprawdę wiele. Najsłynniejszym sewilskim zabytkiem jest Alkazar – dawny pałac królewski, którego początki sięgają XI w. Wówczas siedzibę mieli tam przedstawiciele kalifatu kordobańskiego. Pałac został rozbudowany w latach 1350–1369 przez Piotra I Okrutnego w stylu mudejar. Późniejsi królowie kontynuowali rozbudowę. To w tym właśnie miejscu podejmowano decyzje o wysłaniu ekspedycji, m.in. Ferdynanda Magellana, a Krzysztof Kolumb został przyjęty przez Izabelę Kastylijską i Ferdynanda Aragońskiego po podróży do Ameryki. Budowla zawiera wiele sal, patios i ogrodów. Bogactwo ornamentyki, dekoracji ceramicznych i komnat sprawia, że sewilski alkazar zalicza się do najwspanialszych kompleksów pałacowych w Hiszpanii. Innym ciekawym zabytkiem jest Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli – to największy i jednym z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie. Powstała w latach 1402–1506 na miejscu meczetu z lat 1184–1196. Pozostawiony minaret, Giralda, o wys. 97 m wkomponowano w bryłę kościoła, uzupełniając o dzwonnicę. Poza tym ratusz, dawna giełda handlowa, arena walk byków i wiele innych miejsc - Sewilla na pewno nie jest miastem, które zwiedzimy w jeden dzień.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 02:29:44
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Sewilli

Przed wyjazdem do Sewilli obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Sewilli i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Sewilli

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Sewilli.