Hiszpania

Sierra Nevada

Ośnieżone stoki w słońcu Andaluzji

Sezon narciarski w Sierra Nevada jest długi - trwa od listopada do wczesnej wiosny. Intensywne nasłonecznienie wymaga używania armatek śnieżnych, ale dzięki nim trasy są w doskonałym stanie i spodobają się wszystkim wielbicielom zimowego szaleństwa. Trasy mają różny poziom: od tych prostych, dla początkujących po zaawansowane dla wytrawnych narciarzy i snowboardzistów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Sierra Nevada?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Sierra Nevada w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Sierra Nevada dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Sierra Nevada?

Poznaj ciekawe informacje na temat Sierra Nevada. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Sierra Nevada.

Narty i Hiszpania? Dla niektórych to wciąż dość abstrakcyjne zestawienie, ale jednak narciarstwo w Hiszpanii może być naprawdę niesamowitym przeżyciem.

Hiszpania to nie tylko plaża

Wbrew powszechnym przekonaniom, Hiszpania jest jednym z najbardziej górzystych krajów Europy. Jej najwyższe pasmo – Góry Betyckie – położone jest na samym południu półwyspu. Ich najwyższa część to Sierra Nevada, co w wolnym tłumaczeniu można przełożyć jako "Góry Śnieżne". Już to powinno dać do myślenia tym, którzy nie chcą uwierzyć, że w Hiszpanii także jeździ się na nartach.

Sezon narciarski w Sierra Nevada

W Sierra Nevada sezon trwa długo - od listopada do maja. Co ciekawe, pomimo że jest tam całkiem sporo śniegu, jest także bardzo słonecznie. Zaletą regionu jest dłuższy dzień niż w Alpach czy w polskich górach.

Pradollano

Sercem regionu jest niewielkie miasteczko Pradollano. Leży na wysokości 2100 m n.p.m., a prowadzi do niego znakomita szosa z oddalonej o 40 kilometrów Granady. Pradollano jest dosyć małe, ale można liczyć na wiele rozrywek, m. in. nocne życie typowe dla Hiszpanii.

Czy warto wybrać Sierra Nevada?

Zdecydowanie tak. Doskonała infrastruktura, baza noclegowa i klimat - to wystarczające powody, żeby tym razem na narty pojechać właśnie do Hiszpanii.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 18:46:17
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Popularne miejscowości Sierra Nevada:

Sierra Nevada na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Sierra Nevada i zaplanuj wyjazd.