Hiszpania

Teneryfa

Wypoczynek w cieniu palm

Złoty piasek, błękitne wody Atlantyku, słońce i doskonała zabawa - to właśnie Teneryfa, największa i najludniejsza wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z powodu klimatycznego i krajobrazowego zróżnicowania nazywana jest kontynentem w miniaturze.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Teneryfę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Teneryfę w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Teneryfę dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Teneryfie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Teneryfy. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Teneryfie.

Teneryfa to największa i najgęściej zaludniona wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, która jest równocześnie najczęściej odwiedzana przez turystów z całego świata, głównie przez Europejczyków. Wyspa pochodzenia wulkanicznego położona jest na wschodzie Oceanu Atlantyckiego, 1000 km od wybrzeży Hiszpanii i stanowi jej integralną część, oraz 300 km od wybrzeży Afryki, ale nie ma z nią żadnych powiązań prawno-politycznych. Taka lokalizacja wyspy czyni ją wyjątkową dzięki połączeniu klimatu świata śródziemnomorskiego, tropikalnego i dzikiego charakteru afrykańskiiego środowiska. Na stosunkowo małej powierzchni wyspy powstały w ten sposób różniące się od siebie mikroklimaty, które dodatkowo intrygują przybywających turystów. Góry, które przecinają na wskroś Teneryfę, dzielą ją na dwie główne części: północno-wschodnią o klimacie chłodnym i wilgotnym, z bujną dziką roślinnością, licznymi endemitami i szarymi piaskami oraz poludniowo-zachodnią o klimacie ciepłym i suchym, który nie daje dobrych możliwości do rozwoju bogatych ekosystemów, ale za to jej złociste plaże są bardziej pożądane przez turystów. Każdy na pewno znajdzie idealne miejsce na swój urlop - czy będzie to ustronna, cicha i nieokiełznana okolica, zdala od zgiełku miast, czy turystyczna mekka, pełna parasoli, leżaków, restauracji i pubów.

Teneryfa słynie również z klimatycznych, imponujących wyglądem i historią miast oraz znanego na całym świecie parku narodowego Teide, z wygasłym wulkanem o tej samej nazwie na czele. Można przejść się wybranym szlakiem turystycznym, np. przez pola lawowe lub wybrać się kolejką i podziwiać bujną roślinność. Tu ciepłe temperatury i wakacyjny klimat utrzymują się przez cały rok. Dlatego też popularne są przeróżne sporty na świeżym powietrzu, szczególnie wodne: surfing, siatkówka, windsurfing, nurkowanie, pływanie, kitesurfing, jazda na rowerze oraz golf.

Miasta, do których warto się wybrać to położone na północy Puerto de la Cruz oraz Playa de la Americas na południu, gdzie powitają wycieczkowiczów liczne hotele, restauracje, kafejki, ścieżki spacerowe, piękne plaże i inne atrakcje turystyczne.

Już dziś zachęcamy do znalezienia idealnego kurortu dla siebie na niepowtarzalnej Teneryfie.

INFORMACJE O HISZPANII
  • Stolica: Madryt
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Filip VI Burbon
  • Liczba ludności: 46 464 053
  • Czas lokalny: 20:11:38
  • Dni bez opadów: 285
  • Temperatura: 11-32 stopnie
POSIŁEK

Cena paelli (tradycyjnego dania hiszpańskiego) w restauracji to koszt ok. 45-50 zł. Za napój (np. sok) zapłacimy ok. 9 zł.

ZAKUPY

Ceny żywności w sieciowych marketach są zbliżone do cen polskich. Bardzo drogie w Hiszpanii są książki (nowa powieść potrafi kosztować 100 zł).

TAKSÓWKA

W hiszpańskich taksówkach płaci się nie za długość trasy, a za czas podróży. Przykładowa cena za kurs miejski to ok. 30 zł.

TRANSPORT

W Hiszpanii dobrze rozwinięta jest sieć pociągów regionalnych. Za bilet z Barcelony do Tarragony (100 km) zapłacimy ok. 25 zł.

Zdjęcia z Teneryfy

Przed wyjazdem na Teneryfę obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Teneryfy i zainspiruj się przed podróżą.

Teneryfa na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Teneryfę i zaplanuj wyjazd.