Indonezja

Raj na ziemi

Kraj składający się z blisko 19 tysięcy wysp znany jest z doskonałych warunków pogodowych, przepięknych plaż, bogatej historii oraz licznych możliwości aktywnego wypoczynku. Przez wiele osób Indonezja uważana jest za ostatni raj na ziemi.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Indonezję?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Indonezji w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Indonezji dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Indonezji?

Poznaj ciekawe informacje na temat Indonezji. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Indonezji.

Gdzie leży Indonezja?

Kraj leży między Oceanem Indyjskim a Pacyfikiem. Częśc lądowa Indonezji, położona na kontynencie graniczy od północy z Malezją. Kraj graniczy także od wschodu z Timorem Wschodnim i Papuą Nową Gwineą, a od południa z Australią. Według oficjalnych danych na powierzchnię Indonezji składa się 18100 wysp, z których zamieszkanych na stałe jest tylko około sześciu tysięcy. W kraju żyje ponad 245 milionów ludzi, dzięki czemu państwo jest 4 miejscu na świecie pod względem ilości mieszkańców. Lasy tropikalne Indonezji są drugim największym takim skupiskiem, poza tym najpopularniejszymi - brazylijskimi. Niestety, smutnym jest fakt, że ponad 50% społeczeństwa tego kraju zarabia poniżej 2 dolarów na dzień, a nieco ponad 55% ma dostęp do prądu.

Klimat Indonezji

W Indonezji występują tylko dwa rodzaje pór roku - deszczowa oraz sucha. Długość trwania poszczególnych sezonów jest bardzo mocno zależna od tego o którym regionie się mówi i może się róznić nawet o kilka miesięcy. Istotne jest też to, że Indonezja znajduje się w zasięgu trzech stref czasowych : Sumatra i Jawa to czas UTC+7, Bali to strefa UTC+8, natomiast Papua to kolejna ze stref zgodnie z GTM+9.

Atrakcje Indonezji

Jedną z ciekawostek, o której warto wspomnieć jest fakt, że Indonezja jest domem dla co najmniej 167 aktywnych wulkanów. Nie będzie też dla nikogo zaskoczeniem, że największą atrakcją jaką do zaoferaowania ma dla turystów ten kraj to rajskie plaże. Najpopularniejszym kierunkiem, który jest odwiedzany ze względu na plaże to Bali. Inną atrakcją, o której nie należy zapomineć są lasy tropikalne, które wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szczególnie duże połacie lasów można znaleźć na Sumatrze.

Oprócz atrakcji związanych z naturą, fauną, czy florą Indonezja może pochwalić się sporym bogactwem kulturalnym i historcznym. Szczególnie wiele budynków jest związanych z kulutrą buddyjską.

INFORMACJE O INDONEZJI
  • Stolica: Jakarta
  • Waluta: rupia indonezyjska
  • Głowa państwa: prezydent Joko Widodo
  • Liczba ludności: 254 452 000
  • Czas lokalny: 18:22:25
  • Dni bez opadów: 147
  • Temperatura: 19 - 33°C
POSIŁEK

Ceny różnią się w zależności od wyspy, ale dobry posiłek kosztuje do 10PLN.

ZAKUPY

Najczęściej kupowane są lokalne, ręcznie wykonywane przez miejscową ludność rękodzieła.

TAKSÓWKA

Taksówki są bardzo tanie i kosztują poniżej złotówki za kilometr.

TRANSPORT

Ojek, czyli motocykl to najlepszy sposób na przemieszczanie się. Wynajem jest bardzo tani.

Zdjęcia z Indonezji

Przed wyjazdem do Indonezji obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Indonezji i zainspiruj się przed podróżą.