Jamajka

Słoneczna ojczyzna reggae

Piaszczyste plaże, zróżnicowane krajobrazy, cudowna pogoda i gościnni, przyjaźni mieszkańcy. Taka właśnie jest Jamajka - pełna zabawy, słońca i muzyki. Jamajka zachwyca zielenią lasów, białymi i czarnymi plażami oraz majestatycznymi szczytami Gór Błękitnych.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Jamajkę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Jamajkę w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Jamajkę dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Jamajce?

Poznaj ciekawe informacje na temat Jamajki. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Jamajce.

Jamajka to słoneczna, piękna karaibska wyspa pełna muzyki. Zlokalizowana jest w zachodniej części Wysp Karaibskich w Archipelagu Wielkich Antyli na Oceanie Atlantyckim. Wyróżnia się ukształtowaniem terenu: wapienne płaskowyże, majestatyczne Góry Błękitne i malownicze wąwozy, a także plaże o białym i czarnym piasku.

Nazwa Jamajka (Xaymaca) w języku dawnych mieszkańców wyspy oznacza "kraj drzew i wody", co wciąż pozostaje aktualne - bujna przyroda jest charakterystyczną cechą tej trzeciej co do wielkości wyspy na Morzu Karaibskim.

Komu spodoba się wypoczynek na Jamajce? Na pewno wszystkim uwielbiającym kąpiel w ciepłym morzu i beztroskie plażowanie. Swoje miejsce znajdą tam także turyści, którzy pragną wypoczywać z dala od dziecięcego gwaru. Na Jamajce bowiem znajduje się szeroka oferta bardzo dobrych hoteli przeznaczonych dla gości powyżej 16 lub 18 roku życia.

Jamajka jest idealna dla turystów chcącch wypoczywać aktywnie: warunki do uprawiania sportów wodnych (windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, żeglarstwo) są doskonałę. Wokół Jamajki rafa koralowa jest wręcz zjawiskowa, więc warto spróbować swoich sił w nurkowaniu czy snorkelingu.

Na Jamajce nie brakuje rozrywek. W tej ojczyźnie reggae i dancehallu jest mnóstwo miejsc, gdzie turyści mogą bawić się do białego rana. Dyskoteki, kluby muzyczne, bary - wszędzie rozbrzmiewa karaibska muzyka, wszędzie się tańczy, a sami Jamajczycy mają taniec wręcz we krwi. W Montego Bay odbywa się co roku Reggae Sumfest - jeden z największych festiwali poświęconych temu gatunkowi muzyki.

Na Jamajce warto odwiedzić z pewnością stolicę - Kingston - gdzie znajduje się między innymi muzeum Boba Marleya, najsłynniejszego chyba jamajskiego obywatela.

W Negril na uwagę zasługuje Rick's Cafe - mierzący 40 m wysokości klif, do którego przymocowane są kawiarniane tarasy widokowe, z których można podziwiać śmiałków wykonujących skoki z klifu do wody.

INFORMACJE O JAMAJCE
  • Stolica: Kingston
  • Waluta: dolar jamajski
  • Głowa państwa: Elżbieta II
  • Liczba ludności: 2 889 187
  • Czas lokalny: 02:50:39
POSIŁEK

Obiad w tańszej restauracji na Jamajce to koszt około 20 zł za osobę. W największych kurortach i w stolicy ceny są wyższe.

ZAKUPY

Ceny pamiątek uzależnione są od tego, czy kupujemy je w najpopularniejszych kurortach czy w mniejszych miejscowościach.

TAKSÓWKA

Cena za przejechanie ok. 50 km to koszt 10-20 zł. Najtańszą opcją są tzw. rute taxi, zaś droższą - charter taxi.

TRANSPORT

Pomiędzy kurortami można przemieszczać się taksówkami, a także drogą lotniczą. Lot liniami Air Jamaica z Kingston do Montego Bay to ok. 170 zł.

Jamajka na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Jamajkę i zaplanuj wyjazd.