Jamajka

Discovery Bay

Wybrzeże odkryte przez Kolumba

Północne wybrzeże Jamajki nazwę swą zawdzięcza temu, że to właśnie tam po raz pierwszy stopę na jamajskiej ziemi postawił Krzysztof Kolumb. To region wart uwagi nie tylko z powodu piękna plaż, ale i z powodu ciekawych miejsc, które warto zwiedzić.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Discovery Bay?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Discovery Bay w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Discovery Bay dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Discovery Bay?

Poznaj ciekawe informacje na temat Discovery Bay. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Discovery Bay.

Discovery Bay to niewielka miejscowość turystyczna położona na północnym wybrzeżu Jamajki, mniej więcej pośrodku zachodnim a wschodnim krańcem. Swą nazwę zawdzięcza temu, że podobno właśnie nad tym brzegiem Krzysztof Kolumb w 1494 r. po raz pierwszy postawił nogę na wyspie. Należy brać to z przymrużeniem oka, bo inne źródła podają różne informacje. Nie zmienia to jednak faktu, że Discovery Bay dzięki tej legendzie jeszcze bardziej przyciąga turystów.

W samej miejscowości, jak i w jej okolicach, znajdują się ciekawe atrakcje, licznie odwiedzane przez przybywających w te strony. Nad miejską plażą położony jest Puerto Seco Beach Park. Wody, jakie okalają jasny piasek, przykuwają wzrok i wręcz zapraszają do kąpieli. Można powiedzieć, że woda ma taki kolor, jak z pocztówek. Z pewnością odpoczynek będzie tu największą przyjemnością. Można poleżeć na leżaku, przejść się spacerem wzdłuż plaży oraz spróbować znanych sportów wodnych, jak na przykład nurkowanie oraz snorkeling. W pobliżu znaleźć można wiele restauracji i kafejek, serwujących dania zarówno lokalne, jak i te bardziej przyjemne kubkom smakowym Europejczyków. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wieczorami warto udać się na zachód słońca oraz wykwintną kolację.

W pobliżu miasteczka i jednocześnie przy zatoce Discovery Bay (bo tak samo się nazywa), znajdują się również miejsca o wartości historycznej. Pierwszym z nich jest Columbus Park, muzeum historyczne i archeologiczne na świeżym powietrzu. Artefakty i dawne pozostałości sięgają czasów XIV i XV wieku. Niezła lekcja historii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do tego przepiękne panoramy wyspy i zachwycające widoki na ocean ze wzgórza, na których tle wychodzą świetne pamiątkowe zdjęcia. Po zwiedzaniu można udać się na obiad do restauracji Scotchies.

Drugim wartym odwiedzenia miejscem są Green Grotto Caves, czyli grota z prowadzącymi do niej jaskiniami. Na miejscu turystów przez ok. 45 minut oprowadza przewodnik, przedstawiając dokładną historię tego miejsca.

Dla spragnionych innego rodzaju wrażeń możemy zaproponować dzienną wycieczkę „Chukka Carribean Adventures”, która zapewnia świetne przygody i pozostawia zabawne wspomnienia. Załoga organizująca wycieczkę terenową dba o bezpieczeństwo i organizację wycieczki, dlatego decydującym się na nią proponujemy zabrać ze sobą maskę do nurkowania i dobry humor :)

INFORMACJE O JAMAJCE
  • Stolica: Kingston
  • Waluta: dolar jamajski
  • Głowa państwa: Elżbieta II
  • Liczba ludności: 2 889 187
  • Czas lokalny: 03:16:46
POSIŁEK

Obiad w tańszej restauracji na Jamajce to koszt około 20 zł za osobę. W największych kurortach i w stolicy ceny są wyższe.

ZAKUPY

Ceny pamiątek uzależnione są od tego, czy kupujemy je w najpopularniejszych kurortach czy w mniejszych miejscowościach.

TAKSÓWKA

Cena za przejechanie ok. 50 km to koszt 10-20 zł. Najtańszą opcją są tzw. rute taxi, zaś droższą - charter taxi.

TRANSPORT

Pomiędzy kurortami można przemieszczać się taksówkami, a także drogą lotniczą. Lot liniami Air Jamaica z Kingston do Montego Bay to ok. 170 zł.

Popularne miejscowości w Discovery Bay:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Discovery Bay

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Discovery Bay.

Inne popularne regiony na Jamajce