Jamajka

Montego Bay

Karaibska zabawa do białego rana

Montego Bay to największy ośrodek turystyczny Jamajki i drugie co do wielkości miasto kraju. To region pełen rozmaitych rozrywek dla każdego: od małych barów, po duże kluby muzyczne i dyskoteki. W Montego Bay odbywa się także słynny festiwal muzyczny Reggae Sumfest.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Montego Bay?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Montego Bay w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Montego Bay dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Montego Bay?

Poznaj ciekawe informacje na temat Montego Bay. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Montego Bay.

Montego Bay to największy ośrodek turystyczny Jamajki, a także drugie co do wielkości miasto tego kraju. Nie jest to na pewno zakątek spokojny czy zaciszny, choć znajdą się też mniej uczęszczane plaże.

Nieustająca zabawa

Turyści przybywający do Montego Bay nie mają szans na nudę. Znajduje się tam ogromna liczba restauracji, klubów, dyskotek i innych miejsc, w których można bawić się praktycznie bez przerwy. Tam czuje się prawdziwy, imprezowy, karaibski klimat. W sierpniu w Montego Bay odbywa się słynny festiwal muzyczny Reggae Sumfest, na który przybywają wielbiciele tego gatunku muzycznego z całego świata.

Piaszczyste plaże

Piękne piaszczyste plaże to niezaprzeczalny atut Montego Bay. Otoczone są rafa koralową mającą tam status parku narodowego. Montego Bay posiada również mineralne źródła, z których również słynie. Plaże pełne są muzyki i zabawy i dość trudno znaleźć bardziej spokojne miejsca, choć i takie bywają. Montego Bay to jednak bardziej imprezowa część Jamajki.

Co zwiedzić?

Montego Bay to nie tylko plaże i zabawa. Znajdziemy tam również ciekawe miejsca do zwiedzania. Należy do nich rezydencja Rose Hall Great House - zbudowana w stylu gregoriańskim i otwarta dla zwiedzających.

INFORMACJE O JAMAJCE
  • Stolica: Kingston
  • Waluta: dolar jamajski
  • Głowa państwa: Elżbieta II
  • Liczba ludności: 2 889 187
  • Czas lokalny: 21:14:19
POSIŁEK

Obiad w tańszej restauracji na Jamajce to koszt około 20 zł za osobę. W największych kurortach i w stolicy ceny są wyższe.

ZAKUPY

Ceny pamiątek uzależnione są od tego, czy kupujemy je w najpopularniejszych kurortach czy w mniejszych miejscowościach.

TAKSÓWKA

Cena za przejechanie ok. 50 km to koszt 10-20 zł. Najtańszą opcją są tzw. rute taxi, zaś droższą - charter taxi.

TRANSPORT

Pomiędzy kurortami można przemieszczać się taksówkami, a także drogą lotniczą. Lot liniami Air Jamaica z Kingston do Montego Bay to ok. 170 zł.

Popularne miejscowości w Montego Bay:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Montego Bay

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Montego Bay.

Inne popularne regiony na Jamajce