Jamajka

Negril

Raj na zachodnim wybrzeżu Jamajki

Negril to region, w którym każdy znajdzie idealne miejsce na wakacje. Można zatrzymać się tam w jednym z luksusowych hoteli lub jeśli wolimy bardziej kameralne miejsca, zdecydować się na urlop w którymś z pensjonatów prowadzonych przez lokalnych mieszkańców.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Negril?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Negril w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Negril dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Negril?

Poznaj ciekawe informacje na temat Negril. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Negril.

Negril to miejscowość zachodniego wybrzeża Jamajki, jednej z najpopularniejszych wysp Karaibów. Niedaleko znajduje się West End, czyli „Zachodni Koniec”, a stąd na północ ciągną się lazurowe wybrzeża i mielizny z jasnym piaskiem oraz przezroczystymi, błękitnymi wodami. To idealne miejsce na wypoczynek dla każdego.

Nazwa „Negril” pochodzi od hiszpańskiego „negrillo” czyli „małe czarne”, tak też dawniej podczas hiszpańskich podbojów Nowego Świata (w 1494 r.) nazwano to miejsce. Do czego się więc odnosi „małe czarne”? Chodzi o klify o tej barwie położone na południe od wyspy. Do dziś stanowią jedną z atrakcji turystycznych. Druga wersja jest związana z legendą dawnych czasów, dotyczącą wielkiej populacji węgorzy pływających przy zachodnim wybrzeżu. Pomimo swojego piękna i wyjątkowości, miejsce to pozostawało przez wieki „nieodkryte” przez wycieczkowiczów. Dopiero w drugiej połowie XX w., po oblężeniu przez hippisów, Negril stał się znanym ośrodkiem turystycznym.

Jako nadmorska miejscowość wypoczynkowa, jest nastawiona i dobrze przygotowana na ruch turystyczny, zarówno z Ameryk, Azji, jak i Europy. Wysokiej jakości infrastruktura hotelowo-gastronomiczna oraz sportowo-rekreacyjna przyciągają co roku tysiące odwiedzających. Mogą tu odpocząć rodziny z dziećmi, starsi oraz młodzież. Hotele proponują opcje all inclusive oraz oferują wysokich standardów wypoczynek w swoich pokojach. Dla lubiących nieco inną formę noclegu, dostępne są również kwatery tutejszych mieszkańców, co daje jeszcze lepsze wrażenie jamajskiego wypoczynku. Liczne kafejki, knajpki i restauracji z zarówno wykwintnym, jak i lokalnym jedzeniem, głownie ryb i owoców morza, ale także innych przysmaków.

Tak zwana „7-milowa plaża” w rzeczywistości nie jest taka długa, ale nie ujmuje to w żadnym stopniu piękna wszystkich plaż składających się na całe wybrzeże po tej stronie Jamajki. Wakacje nabierają tu nowych barw, karaibskiego stylu życia i pozostałości w postaci brązowej opalenizny od gorącego słońca. Błękitne wody, jakie graniczą z malowniczymi brzegami, zachwycają każdego przyjezdnego, czy to podczas uprawiania sportów wodnych, kąpieli, spaceru po plaży, porannego joggingu czy oglądania zachodzącego słońca.

INFORMACJE O JAMAJCE
  • Stolica: Kingston
  • Waluta: dolar jamajski
  • Głowa państwa: Elżbieta II
  • Liczba ludności: 2 889 187
  • Czas lokalny: 01:57:38
POSIŁEK

Obiad w tańszej restauracji na Jamajce to koszt około 20 zł za osobę. W największych kurortach i w stolicy ceny są wyższe.

ZAKUPY

Ceny pamiątek uzależnione są od tego, czy kupujemy je w najpopularniejszych kurortach czy w mniejszych miejscowościach.

TAKSÓWKA

Cena za przejechanie ok. 50 km to koszt 10-20 zł. Najtańszą opcją są tzw. rute taxi, zaś droższą - charter taxi.

TRANSPORT

Pomiędzy kurortami można przemieszczać się taksówkami, a także drogą lotniczą. Lot liniami Air Jamaica z Kingston do Montego Bay to ok. 170 zł.

Popularne miejscowości w Negril:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Negril

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Negril.

Inne popularne regiony na Jamajce