Jamajka

Ocho Rios

Plaże i wodospady

Nazwa Ocho Rios pochodzi z hiszpańskiego i oznacza osiem rzek. To region położony na północnym wybrzeżu Jamajki. Znane przede wszystkim z Dunns River Falls, wodospadów rzecznych wpadających do zatoki Dolphin Cove. Region z pięknymi krajobrazami i bujną przyrodą, doskonale nadaje się na urlop.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ocho Rios?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ocho Rios w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ocho Rios dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ocho Rios?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ocho Rios. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ocho Rios.

Ocho Rios z hiszpańskiego oznacza „osiem rzek” i tak naprawdę nikt nie potrafi dokładnie wyjaśnić, dlaczego akurat ten kurort zyskał ową nazwę. Razem z innymi osadami, Ocho Rios zostało odkryte w 1494 r. podczas wyprawy Krzysztofa Kolumba w poszukiwaniu Nowego Świata. Dziś jest jedną z najbardziej pożądanych destynacji podróżniczych na Karaibach. To jamajskie miasto położone na północy wyspy co roku przyciąga setki turystów spragnionych błogiego wypoczynku.

Co oferuje?

Błękitne wybrzeże, lazurowe wody, białe, piaszczystą plażę zwaną Turtle Beach, na której stacjonują parasole, palmy i leżaki. Jeden dzień trzeba zaplanować po prostu na plażowanie z zimnym napojem w dłoni, delektując się szumem morza, gorącym słońcem, delikatną bryzą i dźwiękiem odpływających z portu statków. W tym właśnie porcie cumują oraz skąd wychodzą na głębokie morza statki i promy wycieczkowe, robiące wrażenie na turystach.

Wysokiej klasy hotele z luksusowymi apartamentami, świetną kuchnią i wyszkoloną, ale miłą obsługą. Wiele z nich oferuje opcję all inclusive, pozwalającą na wypoczynek bez zamartwiania się o cokolwiek, a dodatkowo obfitującą w liczne udogodnienia i atrakcje na miejscu, m. in. zjeżdżalnie czy baseny.

Główną atrakcją jest Dunn’s River Fall, czyli imponujące 220-metrowe wodospady, uchodzące prosto do Morza Karaibskiego. To przepiękne dzieło natury, jednocześnie przyjazne dla chcących skorzystać z niepowtarzalnej okazji do wspinania się po nieregularnych stopniach oraz zanurzenia się w ich ciepłych wodach. Zarówno dla dzieci, jak i rodziców to niezła atrakcja. Z pewnością wizyta w tak niesamowitym miejscu utkwi w pamięci do końca życia. Dla chętnych kolejnych przygód proponujemy odwiedzenie wąwozu Fern Gulley oraz Shaw Park, porastający wyjątkową egzotyczną roślinnością. Przy Zatoce Dolphin Cove znajdują się także szkółki z delfinami, z którymi można pobawić się i popływać razem w wodzie. W Ocho Rios zjeść można również doskonałe specjały kuchni karaibskiej, wybierając jedną z wielu restauracji.

INFORMACJE O JAMAJCE
  • Stolica: Kingston
  • Waluta: dolar jamajski
  • Głowa państwa: Elżbieta II
  • Liczba ludności: 2 889 187
  • Czas lokalny: 08:22:01
POSIŁEK

Obiad w tańszej restauracji na Jamajce to koszt około 20 zł za osobę. W największych kurortach i w stolicy ceny są wyższe.

ZAKUPY

Ceny pamiątek uzależnione są od tego, czy kupujemy je w najpopularniejszych kurortach czy w mniejszych miejscowościach.

TAKSÓWKA

Cena za przejechanie ok. 50 km to koszt 10-20 zł. Najtańszą opcją są tzw. rute taxi, zaś droższą - charter taxi.

TRANSPORT

Pomiędzy kurortami można przemieszczać się taksówkami, a także drogą lotniczą. Lot liniami Air Jamaica z Kingston do Montego Bay to ok. 170 zł.

Ocho Rios na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Ocho Rios i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne regiony na Jamajce