Japonia

Kraj Wschodzącego Słońca

Japonia to wyjątkowy kraj łączący w sobie bogatą historię, wiele zabytków oraz nowoczesność. Państwo jest bardzo zróżnicowane, od górskiej północy znanej z kurortów zimowych, po centralną część kraju z licznymi miastami i dolinami, aż po tropikalne południe, które szczególnie latem jest chętnie odwiedzane z uwagi na piękne plaże.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Japonię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Japonii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Japonii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Japonii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Japonii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Japonii.

Japonia to państwo będące jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów na świecie. Kraj jest na tyle unikalny, że każdy, nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie w nim coś dla siebie. Dlaczego warto odwiedzić Japonię?

Tokio

Stolica kraju Kwitnącej Wiśni jest razem z leżącą kilka kilometrów na południe Jokohamą metropolią, w której mieszka blisko 40 milionów ludzi. Miasto wydaje się być idealną mieszanką nowoczesności i szybkiego stylu życia oraz bogactwa kulturalnego i religijnego. Najlepszym przykładem może być Pałac Cesarski z kompleksem parkowym otoczony przez kilkudziesięciopiętrowe wieżowce.

Sushi                                                         

Nie jest żadną tajemnicą, że każdy, kto przyjeżdża na wypoczynek w Japonii będzie chciał spróbować tego osławionego i popularnego w innych regionach świata sushi. Japońscy sushi masterzy uważani są za najlepszych na świecie. Ponadto ze względu na położenie Japonii można spróbować tuńczyków, oraz innych egzotycznych ryb w najlepszym wykonaniu.

Hiroszima i Miyajima

Japonia poza bogatą kulturą znana jest także z tego, że stała się pierwszym krajem na świecie, na który zostały zrzucone bomby atomowe. Wycieczki objazdowe po Japonii często odwiedzają Hiroszimę nie tylko ze względu na jej historię z Drugiej Wojny Światowej, ale także na bliskość wyspy Miyajima, na której znajduje się jedna z najważniejszych świątyń szinoistycznych w kraju. Na wyspie można spotkać także dzikie małpy, będące atrakcją turystyczną.

Wypoczynek na plaży

Mniej aktywni turyści także znajdą w Japonii coś dla siebie. Znajdujący się kilkaset kilometrów na południe od centralnej części Japonii archipelag Okinawa przyciąga turystów gorącą pogodą oraz pięknymi plażami przez cały rok. W miesiącach zimowych temperatura nie spada tam poniżej 15 stopni Celsjusza. Oprócz plaż i pogody na Okinawie można spróbować także lokalnych przysmaków z ryby oraz zwiedzić liczne świątynie buddyjskie i szinoistyczne.

Dla narciarzy i spacerowiczów

Dla fanów aktywnego wypoczynku najlepsza będzie wyspa Hokkaido leżąca na północy kraju. Zimą znajdą się tam liczne stoki narciarskie, które doskonale przygotowane są zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów. W lecie natomiast bardzo popularne jest odwiedzanie parków narodowych znajdujących się na wyspie.

Bezpieczeństwo

Japonia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Mieszkańcy czują się na tyle pewnie, że nawet rowery zostawiają nieprzypięte i niezabezpieczone. Każdy, kto choć raz był w Japonii ten wie, że opowieści o gangach są mocno przesadzone, a mieszkańcy kraju mają bardzo dużo zaufania wobec siebie.

INFORMACJE O JAPONII
  • Stolica: Tokio
  • Waluta: jen
  • Głowa państwa: Cesarz Akihito
  • Liczba ludności: 127 100 000
  • Czas lokalny: 08:58:47
  • Dni bez opadów: 210
  • Temperatura: -10° ~ 35°
POSIŁEK

Najtańsze kawałki sushi znajdziemy już od około 4 złotych za talerzyk. Za obiad dla dwóch osób zapłacimy około 100 złotych

ZAKUPY

Japonia znana jest z produkcji sprzętu elektronicznego oraz samochodów. Większość sprzętu potrzebuje jednak europejskiej przejściówki do gniazdek.

TAKSÓWKA

Taksówki są stosunkowo drogie i zaleca się korzystanie z publicznego transportu. Zaletą korzystania z nich jest duża uczciwość kierowców, a cena zawsze liczona jest zgodnie z cennikiem.

TRANSPORT

Japonia znana jest przede wszystkim z doskonale rozwiniętej sieci kolejowej. Na najbardziej popularnych trasach pociągi kursują nawet po kilka razy na godzinę i są niedrogie porównując do kosztu paliwa.

Zdjęcia z Japonii

Przed wyjazdem do Japonii obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Japonii i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Japonii

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Japonii.