Japonia

Tokio

Nowoczesność i kultura

Tokio to najczęściej odwiedzane miasto w Japonii. Jest to też stolica tego kraju, oraz największa metropolia. W Tokio łączą się dwa style - nowoczesność oraz tradycja. Nocami mieszkańcy bawią się w dzielnicach rozrywki, w ciągu dnia pracują, a w weekendy odwiedza świątynie i parki.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Tokio?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Tokio w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Tokio dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Tokio?

Poznaj ciekawe informacje na temat Tokio. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Tokio.

Centrum Tokio

W centrum miasta najważniejszym budynkiem jest Pałac Cesarski. Jest on otoczony kompleksem parkowo-ogrodowym. Do pałacu wejście dozwolone dla Japończyków jest tylko dwa razy w roku. Ogrody i park są natomiast bezpłatnie dostępne dla wszystkich. Inną i kluczową atrakcją Tokio jest Tsujiki Fish Market - targ rybny otwarty tylko między 5, a 8 rano. Na miejscu można zobaczyć jak kupcy targują się i licytują o największe ryby, w tym kilkuset kilogramowe tuńczyki. Ponadto atrakcją jest także dzielnica handlowa Akihabara, gdzie można kupić w najlepszych cenach sprzęt elektroniczny.

Północne Tokio

Asakusa to jedna z najstarszytch dzielnic Tokio, gdzie do dzisiaj znaleźć można zachowaną przez setki lat świątynie szinoistyczną. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez turystów. Na północy Tokio znajduje się także najwyższy punkt w mieście - Tokio SkyTree, z którego widać nawet górę Fuji przy dobrych warunkach pogodowych.

Zachód Tokio

Zachodnie dzielnice Tokio znane są ze swojego rozrywkowego stylu. To tutaj najwięcej dzieje się nocą. Możemy tutaj zaliczyć trzy główne dzielnice: Shibuya, Shinjuku oraz Harajuku. Shibuya znana jest z tego, że jest najbardziej tłoczną dzielnicą w Metropolii. Dziennie przez przejścia dla pieszych przechodzą miliony osób, a sama dzielnica jest też miejscem, gdzie zlokalizowane są główne dworce kolejowe i autobusowe w mieście. Shinjuku to dzielnica biznesu i zabawy. W ciągu dnia w wysokich wieżowcach pracują setki osób. Natomiast w nocy dzielnica zmienia się w główne centrum rozrywkowe miasta. Trzecia z zachodnich dzielnic - Harajuku to mekka dla nastolatków. To tutaj najchętniej spędzają oni czas prezentując swoje style oraz pasje. Bardzo widowiskowe są stroje, w które ubierają się ekcentryczni młodzi ludzie.

Południe Tokio

To najnowocześniejsza część miasta. Oprócz normalnie zbudowanej na lądzie części miasta znaleźć możemy tutaj także sztuczną wyspę Odaiba ze sporym kompleksem wystawowym. Południe Tokio jest nieco podobne do zachodu, ponieważ tutaj także pracuje się w dzień, a wieczorami rozpoczyna się impreza trawająca aż do rana.

Obrzeża Tokio

W okolicach Tokio znajdują się dwa warte odwiedzenia  miejsca. Pierwsze z nich będzie idealne dla młodszych - Tokio Disneyland oraz Tokio DisneySea. Te dwa kompleksy utrzymane są w stylu paryskiego Disneylandu, z czego Disneyland to olbrzymi park rozrywki, natomiast DisneySea to olbrzymi aquapark odwiedzany przez miliony osób w ciągu roku. Drugim wartym odwiedzenia miejscem na obrzeżach Tokio jest muzeum Ghibli. Dla osób zafascynowanych japońskimi animacjami jest to must-see i podczas wizyty w Japonii na pewno nie może zostać ominięty.

 

INFORMACJE O JAPONII
  • Stolica: Tokio
  • Waluta: jen
  • Głowa państwa: Cesarz Akihito
  • Liczba ludności: 127 100 000
  • Czas lokalny: 20:06:13
  • Dni bez opadów: 210
  • Temperatura: -10° ~ 35°
POSIŁEK

Najtańsze kawałki sushi znajdziemy już od około 4 złotych za talerzyk. Za obiad dla dwóch osób zapłacimy około 100 złotych

ZAKUPY

Japonia znana jest z produkcji sprzętu elektronicznego oraz samochodów. Większość sprzętu potrzebuje jednak europejskiej przejściówki do gniazdek.

TAKSÓWKA

Taksówki są stosunkowo drogie i zaleca się korzystanie z publicznego transportu. Zaletą korzystania z nich jest duża uczciwość kierowców, a cena zawsze liczona jest zgodnie z cennikiem.

TRANSPORT

Japonia znana jest przede wszystkim z doskonale rozwiniętej sieci kolejowej. Na najbardziej popularnych trasach pociągi kursują nawet po kilka razy na godzinę i są niedrogie porównując do kosztu paliwa.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Tokio

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Tokio.

Tokio na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Tokio i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne miejscowości w Japonii