Jordania

Amman

W stolicy Jordanii

Amman to stolica i jedno z ważniejszych miejsc na turystycznej mapie kraju. Miasto to jest bardzo ciekawe ze względu na sporą liczbę zabytków. Jest to niewątpliwie miejsce gdzie można zetknąć się z lokalną kulturą nieskażoną turystyczną komercją.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Amman?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Amman w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Amman dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ammanie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ammanu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ammanie.

Amman - położona w pobiżu granicy z Izraelem stolica Jordanii jest miastem o bogatej historii.Najwięcej zabytków, które można tam zwiedzić, pochodzi z okresu antyku i wczesnego średniowiecza. Niestety praktycznie nie ma tam zabytków z późniejszych epok, z uwagi na trudną historię regionu. Do najważniejszych zabytków należy cytadela z okresu Kalifatu Umajjidów rządzących w VII wieku oraz ruiny pałacu. Ponadto w mieście znajdują się  pochodzące z okresu starożytności pozostałości amonickich wież strażniczych, liczące ponad 3 tysiące lat. Najbardziej widoczne są jednak zabytki z okresu klasycznego takie jak chociażby  teatr czy światynia Herkulesa

W Ammanie znajduje się wiele muzeów, z których najważniejsze to Muzeum Jordanii, gdzie podziwiać można zwoje znad Morza Martwego czy wapienne figury z 'Ain Ghazal z czasów prehistorycznych. Kolejnym ważnym muzeum jest Muzeum Folkloru prezentujące tradycyjne stroje noszone na terenie Jordanii i Palestyny. Ponadto można zwiedzić Narodową Galerię Sztuk Pięknych. Poza muzeami można zobaczyć jeszcze Meczet króla Abdullaha I a także świątynię koptyjską. Poza samym Ammanem odwiedzić można Umm ar-Rasas, pozostałości wczesnochrześcijańskiego, bizantyjskiego miasta z licznymi mozaikami o tematyce religijnej a także pobliską wieżę słupniczą.

Zaletą Jordanii jest autentyczność i ciekawa kultura. W stolicy można poznać interesujących ludzi, zakupić lokalne rękodzieło i zwiedzić wiele ciekawych miejsc.

 

INFORMACJE O JORDANII
  • Stolica: Amman
  • Waluta: Dinar Jordański (JOD)
  • Głowa państwa: Abd Allah ibn Husajn
  • Liczba ludności: 6 388 000
  • Czas lokalny: 12:36:10
  • Dni bez opadów: Sporadyczne deszcze, zdażają sie też opady śniegu, zwłaszcza w wyższych rejonach
  • Temperatura: 13-40 stopni zależnie od części kraju i pory roku. Sporadycznie zdażają sie przymrozki w północnej częsci kraju
POSIŁEK

Cena za trzydaniowy posiłek dla dwóch osób w restauracji wynosi 30 JOD

ZAKUPY

Ceny generalnie są wyższe niż w Polsce, zwłaszcza w okolicach turystycznych atrakcji.

TAKSÓWKA

Cena początkowa to 0,25 JOD, cena za kilometr wynosi 0,33 JOD. W obu przypadkach jest to koło 2 złotych

TRANSPORT

Koszt biletów na komunikacje miejską mieści sie w przedziale 0,3 - 1 JOD.

Zdjęcia z Ammanu

Przed wyjazdem do Amman obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Ammanu i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Amman

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Amman.

Inne popularne miejscowości w Jordanii