Kenia

Piękno dzikiej przyrody

Kenia słynie z piękna dzikiej przyrody i jest doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć bliskości egzotycznej flory i fauny wschodniego wybrzeża Afryki. Lecz Kenia to nie tylko rozległe, gorące sawanny, ale również wysokie góry z drugim najwyższym szczytem Afryki, piękne nadoceaniczne plaże czy będące królestwem flamingów jezioro Nakuru. Postkolonialne miasta Mombasa i Nairobi wraz z liczącym setki lat zabytkowym miasteczkiem Lamu pozwolą zgłębić barwną historię tego zakątka Afryki.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kenię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Kenii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Kenii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kenii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kenii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Kenii.

Kenia - zapierające dech w piersiach krajobrazy, egzotyczna przyroda, unikalna kultura i klimat. Leżąca na wschodnim wybrzeżu Afryki, po obu stronach równika Kenia jest doskonałym miejscem i na wypoczynek, i zwiedzanie.

To wymarzony kierunek dla turystów, którzy chcą przeżyć coś więcej niż standardowe wakacje w hotelu z All Inclusive. Prawdziwa, niesamowita Afryka z jej całym bogactwem.

Turyści, którzy lubią wypoczynek na plaży, znajdą go na białych, cudownych plażach wybrzeża Mombasy i Malindi. Tam również znajdują się bardzo dobre hotele z szeroką ofertą rozrywek i udogodnień. Niektóre plaże Kenii, np. Diani Beach, są przez wielu uważane za najpiękniejsze na świecie.

Miłośnicy egzotycznej przyrody na pewno poczują się w Kenii fantastycznie. Kraj słynie z parków narodowych (m.in. Masai Mara, Kenia, Elgon, Meru, Tsavo West, Tsavo East), w których żyje wiele gatunków zwierząt, m.in. lwy, lamparty, czarne nosorożce, liczne gatunki antylop i gazeli, małpy, strusie, hipopotamy, nosorożce, krokodyle i wiele innych. Warto wybrać się na safari do jednego z parków narodowych i podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Kenia to również wyjątkowa kultura: mieszanka pradawnych wierzeń i zasad z kolonialnymi naleciałościami. Jednym z miast, w których zachowała się przedkolonialna architektura i układ urbanistyczny, jest Lamu, leżące w południowo-zachodniej Kenii. w 2001 roku miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W Kenii można poznać ludzi, którzy wciąż żyją zgodnie z rytmem wyznaczanym przez naturę i mają swój unikalny system wierzeń. Należą do nich Masajowie, jedna z najbardziej znanych i charakterystycznych grup etnicznych w Afryce. Wioski masajskie to nie lada atrakcja dla turystów. Można na własne oczy zobaczyć tradycyjnie żyjące plemiona, obejrzeć obrzędy, ludowe tańce i poczuć się choć przez chwilę jak część tej niezwykłej społeczności.

Najlepiej jechać do Kenii w okresie od grudnia do marca - wtedy panuje tam najkorzystniejsza pogoda. Temperatura powietrza jest wtedy bardzo przyjemna, nie spada poniżej 15°C i i nie przekracza 28°C. Pod koniec marca zaczynają się obfite opady deszczu.

Ten, kto sądzi, że w takim kraju jak Kenia nie znajdzie się dobrego hotelu, z pewnością w Kenii nie był. Północne wybrzeże Mombasy oferuje idealne warunki do spędzenia perfekcyjnych wakacji: różnej klasy hotele, doskonałe restauracje i możliwość uprawiania sportów wodnych.

INFORMACJE O KENII
  • Stolica: Nairobi
  • Waluta: szyling kenijski
  • Głowa państwa: Uhuru Kenyatta
  • Liczba ludności: 41 609 728
  • Czas lokalny: 02:21:11
  • Dni bez opadów: 283
  • Temperatura: 27-32°C
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób w średniej klasy restauracji to koszt około 100 zł. Tańsze są restauracje typu fast food.

ZAKUPY

Ceny odzieży zbliżone są do polskich: za letnią sukienkę zapłacimy ok. 100 zł, za markowe dżinsy - ok. 200.

TAKSÓWKA

Koszt przejechania taksówką jednego kilometra wynosi ok. 10 zł. Dla pewności warto negocjować stawkę przed podróżą.

TRANSPORT

Transport publiczny nie jest drogi - bilet lokalny to cena około 2 zł. Warunki w autobusach dalekie są od ideału, ale jazda jest ciekawym doświadczeniem.