Kuba

Cygara, stare samochody i piękne plaże

Kuby nie da się porównać z żadnym innym krajem. Piękne karaibskie plaże z białym odbijającym się w słońcu piaskiem to nie wszystko. Kuba to także tętniąca życiem Hawana: pełna zabytków w stylu kolonialnym, starych samochodów i roztańczonych, gościnnych mieszkańców.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kubę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Kubę w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Kubę dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kubie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kuby. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Kubie.

Pierwsze skojarzenia z Kubą to białe plaże, tętniące życiem miasta, stare samochody i oczywiście cygara. Kuba jest szczególnym miejscem na karaibskiej turystycznej mapie. Pomimo zmian, jakie zachodzą w tym kraju, wciąż ma się wrażenie, jakby czas zatrzymał się tam w miejscu. Wypocznek na Kubie to gwarancja wyjątkowej wakacyjnej przygody!

Kuba jest jedną z największych wysp na Karaibach. Ma ponad 110 km2 i charakteryzuje się bardzo urozmaiconym krajobrazem. W zachodniej części wyspy krajobraz jest typowo rolniczo-przemysłowy: pola uprawne i plantacje tytoniu. W centralnej części Kuby - niewielkie rzeki, bagna, a krajobraz jest górzysty.  Linia brzegowa na Kubie ma ponad 3700 km i niemal 1,5 tys. niewielkich wysepek.

Na Kubie znajdziemy niemal 300 pięknych, w większości publicznych plaż. Ich atutem jest biały, delikatny piasek i ciepła, czysta woda. Najszersza i najdłuższa plaża to ta w Varadero - ma niemal 20 kilometrów. Kuba znakomicie nadaje się więc na relaksujący, karaibski wypoczynek w niespiesznym rytmie. Doskonały dla wszystkich zmęczonych i przepracowanych.

Pisząc o Kubie nie sposób pominąć stolicy - Hawany. Jej kolonialna architektura, zabytki i oldtimery jeżdżące po uroczych uliczkach robią ogromne wrażenie. W Hawanie, tak jak i na całej wyspie duże wrażenie robi optymizm i gościnność mieszkańców. Pomimo wielu trudności zachowują pogodę ducha i są bardzo weseli.

Na Kubie koniecznie polecamy zwiedzić jedno z najstarszych miast: Trinidad de Cuba. Zostało ono założone w w 1514 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velazqueza de Cuéllar, jako baza do planowanej inwazji Hernána Cortésa na współczesny Meksyk. Dziś Trinidad de Cuba odwiedzane jest z uwagi na przepiękną starą dzielnicę i koronki, bo ten region słynie właśnie z koronkarstwa.

Kuba to również raj dla wielbicieli wodnych aktywności takich jak nurkowanie, surfing, narty wodne czy żeglarstwo.

INFORMACJE O KUBIE
  • Stolica: Hawana
  • Waluta: peso kubańskie/ peso wymienialne
  • Głowa państwa: Raúl Modesto Castro Ruz
  • Liczba ludności: 11 163 934
  • Czas lokalny: 16:19:31
POSIŁEK

Posiłek w przeciętnej restauracji kosztuje około 40 zł, w dobrej restauracji w centrum Hawany cena może być sporo wyższa.

ZAKUPY

Butelka rumu to koszt ok. 25 zł. Cygara kupione drogą oficjalną to wydatek kilkuset złotych, natomiast cygara kupione "na ulicy" to o wiele mniejszy wydatek.

TAKSÓWKA

Cena taksówki to około 35 zł za dzień - przedtem należy się targować i wynegocjować stawkę.

TRANSPORT

Jeśli nie jeździmy autobusem biura podróży, najlepiej pomiędzy miastami korzystać z autobusów pracowniczych (nieoficjalnie) lub jeździć autostopem. Komunikacja kolejowa jest awaryjna i niepunktualna.