Laos

Orientalne doświadczenie

To kraj, który nie jest tak popularny turystycznie jak chociażby sąsiadująca z nim Tajlandia. Czy to znaczy, że jest gorszy? Absolutnie nie! W Laosie zaznacie spokoju, spróbujecie pysznej kuchni oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które widzieli tylko nieliczni.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Laos?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Laos w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Laos dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Laosie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Laosu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Laosie.

Laos - czy warto?

Kraj położony między zdobywającym coraz większą popularność Wietnamem oraz cieszącą się ogromnym zainteresowaniem Tajlandią. To naprawdę wyjątkowy kraj na mapie Azji. W 2010 roku kraj odwiedziło zaledwie nieco ponad 1 800 000 turystów zza granicy. Nie jest to zbyt popularny kierunek turystyczny. Jest to natomiast miejsce, w którym można zaznać spokoju duchowego, a także doświadczania nowych i niezwykłych kultur. Turystyka w tym kraju jeszcze raczkuje, co widać między innymi w ubogiej ofercie połączeń transportu publicznego. Ciekawostką jest, że w Laosie długość sieci kolejowej wynosi 2.2 km i ma w najbliższym czasie wzrosnąć o ponad 50%, aż do 3.5 km. Ponad 60% dróg lądowych w kraju nie jest utwardzonych, a jedną z głównych form transportu są rejsy licznie występującymi tutaj rzekami.

Wientian

Stolica Laosu, będąca też największym i najbardziej licznym miastem w kraju leży nad rzeką Mekong, w bliskiej odległości od granicy z Tajlandią. Miasto znane jest z tego, że jest stolicą rozrywki i nocnego życia w Laosie. Do najbardziej znanych atrakcji w stolicy kraju należą Park Buddy, a także That Luang, będący najświętszym, najczęściej odwiedzanym oraz prawdopodobnie najpiękniejszym pomnikiem w całym państwie, a być może nawet w tej części kontynentu. Ciekawym doświadczeniem mogą być także zakupy na nocnym tragu w Wientianie.

Luang Prabang

To historyczne miasto, położone na północy kraju wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce to jest sercem kultury Laosu. Nie jest to miejsce dla poszukujących nocnego życia. Małe miasteczko położone ponad 700 metrów nad poziomem morza jest jednym z głównych ośrodków religijnych w kraju. Do aktywności, które są popularne na miejscu zaliczyć można liczne ścieżki trekkingowe.

Dolina Mekongu

Mekong to rzeka będąca najważniejszą w kraju, tworzy jednocześnie naturalną granicę pomiędzy Laosem, a Tajlandią. Warto wybrać się na krótką wycieczkę łodziami, aby odkryć małe miasteczka położone nad rzeką. Mekong daje jedzenie dla setek osób, które utrzymują się głównie ze zbieractwa, łowiectwa, czy własnie rybołóstwa.

INFORMACJE O LAOSIE
  • Stolica: Wientian
  • Waluta: kip
  • Głowa państwa: prezydent Boungnang Vorachith
  • Liczba ludności: 6 514 000
  • Czas lokalny: 05:03:20
  • Dni bez opadów: 203
  • Temperatura: 14 - 35°C
POSIŁEK

Posiłki są bardzo tanie, najczęściej jest to mięso z warzywami oraz ryżem.

ZAKUPY

Na lokalnych targach można zaopatrzyć się w lokalne przysmaki, a także ręcznie wykonywane ubrania, koce, czy chusty.

TAKSÓWKA

Taksówkę na cały dzień można wynająć za niecałe 200 złotych. Kierowcy są zwykle uczciwi.

TRANSPORT

W kraju jest bardzo niewiele zorganizowanego transportu, ceny są bardzo niskie, a podróże najlepiej odbywać utwardzonymi drogami lub rzekami.

Zdjęcia z Laosu

Przed wyjazdem do Laos obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Laosu i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Laos

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Laos.

Laos na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Laos i zaplanuj wyjazd.