Laos

Luang Prabang

Prawidziwe doświadczenie Laosu

Luang Prabang to niewielka miejscowość położona nad rzeką Mekong, znana z tego, że jeszcze niedawno była stolicą kraju. Dzisiaj znana ze swojego bogactwa kulturowego oraz religijnego, a także z licznych ścieżek do trekkingu znajdujących się w okolicy miejscowości.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Luang Prabang?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Luang Prabang w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Luang Prabang dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Luang Prabang?

Poznaj ciekawe informacje na temat Luang Prabang. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Luang Prabang.

Rzeka Mekong

Miasto położone jest nad rzeką Mekong, która stanowi także przez pewien fragment granicę pomiędzy dwoma państwami - Laosem, a także Tajlandią. Rzeka znana jest z tego, że żyją w niej bardzo liczne ryby, w tym także sporo nieznanych w Europie. Mekong daje też możliwość wyżywienia się setkom osób, które zarabiają też na życie poprzez rybołóstwo. Po rzece chętnie za odpowiednią opłatą przewiozą nas lokalni mieszkańcy.

Bogactwo religijne

Luang Prabang znane jest z kilku bardzo istotnych świątyń dla religii buddyjskiej. Ma to bardzo duże znaczenie dla mieszkańców Laosu, którego populacja w ponad 60% jest wyznawcami tejże wiary. W okolicy można znaleźć oprócz pięknych i wartych odwiedzenia świątyń także klasztor mnichów buddyjskich. W mieście niemalże co miesiąc odbywa się jakieś święto mające przynieść dobre zbiory, zapewnić urodzaj, dobrą pogodę lub zdrowie. Często święta i festiwale trwają po kilka dni i nocy i są wyjątkowym doświadczeniem.

Trekking w Laosie

Okolice Luang Prabang oferują dla osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem liczne trasy trekkingowe dostosowane do różnych poziomów zaawansowania spacerowiczów. Na trasach podziwać można Rzekę Mekong, licznie występujące w tej górzystej okolicy wodospady, bardzo bogatą faunę oraz florę. Należy jednak pamiętać, że w lasach żyją także niebezpieczne stworzenia jak jadowite pająki i węże. Na trasach trekkingowych znajdują się też lokalne wioski, gdzie spotkamy robotników pracujących na polach ryżowych, czy w sadach gruszkowych. Warto też wspomnieć, że pogoda w Laosie rzadko spada poniżej 20 stopni, dlatego warunki do trekkingu są dobre przez cały rok.

Masaże w Luang Prabang

Miejscowość nadaje się także do wypoczynku. Specjalną ofertą przygotowaną przez Czerwony Krzyż w Laosie jest masaż całego ciała, za który zapłacicie atrakcyjną cenę. Nie dość, że pomoże się to zrelaksować oraz odpocząć, to dodatkowo wspiera się finansowo słuszną sprawę, jaką jest pomoc ubogim.

 

INFORMACJE O LAOSIE
  • Stolica: Wientian
  • Waluta: kip
  • Głowa państwa: prezydent Boungnang Vorachith
  • Liczba ludności: 6 514 000
  • Czas lokalny: 12:34:34
  • Dni bez opadów: 203
  • Temperatura: 14 - 35°C
POSIŁEK

Posiłki są bardzo tanie, najczęściej jest to mięso z warzywami oraz ryżem.

ZAKUPY

Na lokalnych targach można zaopatrzyć się w lokalne przysmaki, a także ręcznie wykonywane ubrania, koce, czy chusty.

TAKSÓWKA

Taksówkę na cały dzień można wynająć za niecałe 200 złotych. Kierowcy są zwykle uczciwi.

TRANSPORT

W kraju jest bardzo niewiele zorganizowanego transportu, ceny są bardzo niskie, a podróże najlepiej odbywać utwardzonymi drogami lub rzekami.

Luang Prabang na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Luang Prabang i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne miejscowości Laos