Laos

Wientian

Nocne życie i kultura

Miasto będące stolicą Laosu jest znane z licznych zabytków, buddyzmu, oraz nocnej zabawy. Największe miasto w kraju jest jednocześnie motorem napędowym dla ekonomii całego kraju.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Wientian?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Wientian w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Wientian dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Wientian?

Poznaj ciekawe informacje na temat Wientian. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu do Wientian.

Wientian, będacy stolicą kraju oferuje szeroki zakres atrakcji dla chcących wypocząć oraz dobrze się bawić. Wystarczy usiąść w jednej z knajpek, zamówić drinka i obserwować pokazy organizowane na rzece Mekong. Pomimo bycia największym miastem w Loasie i najważniejszym punktem na ekonomicznej mapie kraju miasto nadal jest nieco zacofane.

W Wientianie znajdziemy najszerszą ofertę hoteli, restauracji, czy kawiarni w całym kraju. Do dzisiaj widać pewne naleciałości z kultury francuskiej, które odbijają się na kartach menu w restauracjach, czy kawiarniach. Wcześniej Laos był kolonią, która podlegała bezpośrednio Francji, dlatego nie ma się co dziwić, że widoczne są wpływy tego kraju, jak picie kawy czy jedzenie bagietek. W mieście znaleźć możemy sporo dobrze zachowanych świątyń buddyjskich, wybudowanych nawet kilkaset lat temu. Niskie ceny alkoholu i jedzenia zachęcają turystów do wypadów po zmroku do barów, czy pubów. Ponadto odkryć można także nocny targ, gdzie sprzedawane są owoce, warzywa i inne lokalne specjały, oraz odzież, czy rzeczy wykonane przez rzemieślników z okolic.

Spacerowanie po Wientianie jest proste i stosunkowo trudno się zgubić nawet po zmroku. Miasto jest na tyle małe, że można spokojnie całe zwiedzić nie korzystając z żadnego środku transportu. W okolicy kilku kilometrów wzdłuż rzeki Mekong znaleźć możemy wioseczki w których uprawia się na polach ryżowych to zboże, a także pola kapusty, czy sady owocowe.

Dla wszystkich, którzy nie są zbytnio przyzwyczajeni do zwiedzania na pieszo z pomocą przyjdą kierowcy tuk-tuków, którzy za niewielką opłatą przewiozą w dowolne miejsce miasta.

Atrakcje Wientianu

Wśród głównych atrakcji w obecnej stolicy Laosu wymienić możemy dwie najbardziej istotne - Park Buddy (Xieng Khuan), który znajduje się kilkanaście kilometrów od miasta i wymaga dojazdu komunikacją publiczną lub przejazdu ze zorganizowaną wycieczką, oraz That Luang, czyli pagodę wybudowaną i postawioną w szesnastym wieku. Miejsce to nie jest tylko celem wycieczek turystycznych, ale także tych na tle religijny, jako, że jest to jedno z najświętszych dla wyznawców buddyzmu miejsc w tej części kontynentu.

INFORMACJE O LAOSIE
  • Stolica: Wientian
  • Waluta: kip
  • Głowa państwa: prezydent Boungnang Vorachith
  • Liczba ludności: 6 514 000
  • Czas lokalny: 12:44:45
  • Dni bez opadów: 203
  • Temperatura: 14 - 35°C
POSIŁEK

Posiłki są bardzo tanie, najczęściej jest to mięso z warzywami oraz ryżem.

ZAKUPY

Na lokalnych targach można zaopatrzyć się w lokalne przysmaki, a także ręcznie wykonywane ubrania, koce, czy chusty.

TAKSÓWKA

Taksówkę na cały dzień można wynająć za niecałe 200 złotych. Kierowcy są zwykle uczciwi.

TRANSPORT

W kraju jest bardzo niewiele zorganizowanego transportu, ceny są bardzo niskie, a podróże najlepiej odbywać utwardzonymi drogami lub rzekami.

Wientian na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Wientian i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne miejscowości Laos