Madagaskar

Czerwona wyspa

Madagaskar to największa wyspa na Oceanie Indyjskim. Bardzo ciekawa kultura i wyjątkowa, niespotykana nigdzie indziej przyroda przyciąga co roku turystów spragnionych idealnych wakacji.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Madagaskar?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Madagaskar w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Madagaskar dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Madagaskarze?

Poznaj ciekawe informacje na temat Madagaskaru. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Madagaskarze.

Kultura

Madagaskar zamieszkany jest przez lud Malgachów. Splata się tam dziedzictwo afrykańskie, azjatyckie i kolonialne: dzięki temu na Madagaskarze możemy zwiedzić naprawdę ciekawe miejsca i poznać wyjątkową kulturę.

Antananarywa

Stolica wyspy na pierwszy rzut oka jest pełna chaosu i rozgardiaszu. Ma to jednak swój urok, a brukowane uliczki, zabytki architektury kolonialnej i zielone wzgórza za miastem przyciągają turystów magiczną atmosferą.

Park narodowy Antasibe-Mantadia

Jest to najchętniej i najliczniej odwiedzany przez turystów park narodowy na Madagaskarze. Bez wątpienia największą atrakcją tego parku są lemury indri: nie mają one ogonów, a czarno-białe futerko upodabnia je do pand. Nawołują się wydając z siebie specyficzny, przypominający jodłowanie dźwięk i podnoszą do góry łapy.

Ankarana Special Reserve

To park narodowy zwany parkiem Tsingy, słynący ze sterczących formacji skalnych z wapienia. W tym rejonie żyje bardzo dużo lemurów, które są atrakcją parku.

Kiedy jechać i czy się szczepić?

Najlepszą porą na wyjazd na Madagaskar jest okres od kwietnia do października. W przypadku lotu z Polski, nie ma obowiązkowych szczepień (jeśli lot odbywa się z przesiadką, warto sprawdzić jakie są wymagania). WHO zaleca jednak szczepienie przeciwko żółtej febrze. Z uwagi na zagrożenie malarią należy na miejscu łykać leki przeciwmalaryczne. Zalecane są także szczepienia przeciw WZW A, WZW B i durowi brzusznemu.

INFORMACJE O MADAGASKARZE
  • Stolica: Antananarywa
  • Waluta: ariary
  • Głowa państwa: prezydent Hery Rajaonarimampianina
  • Liczba ludności: 24 235 400
  • Czas lokalny: 01:43:02
  • Dni bez opadów: 247
  • Temperatura: 20-30℃
POSIŁEK

Na wyspie popularne są: przyprawiane mięsa lub owoce morza, kuskus, banany w cieście, faszerowane lub smażone warzywa.

ZAKUPY

Warto ze sobą przywieść lokalny składnik - wanilię.

TAKSÓWKA

Kursują w stolicy, cenę należy ustalać z kierowcą na miejscu.

TRANSPORT

Istnieje rozbudowana sieć połączeń autobusowych. Innymi formami transportu są: samochody terenowe, taxi-broussy, lokalne linie lotnicze, riksze oraz pirogi, łodzie i żaglowce na wodach.

Zdjęcia z Madagaskaru

Przed wyjazdem na Madagaskar obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Madagaskaru i zainspiruj się przed podróżą.

Madagaskar na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Madagaskar i zaplanuj wyjazd.