Maroko

Centrum Maghrebu

Maroko jest jedną z najbardziej znanych destynacji turystycznych Afryki, od lat turyści są przyciągani jego historycznymi miastami do których należy chociażby Marrakesz i Fez. Z racji na położenie między Saharą a Oceanem Atlantyckim może się poszczycić doskonałą pogodą.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Maroko?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Maroka w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Maroka dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Maroku?

Poznaj ciekawe informacje na temat Maroka. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Maroku.

Maroko jest państwem o bogatej historii, to na jego terenie znajdowała się starożytna Mauretania, zaś wybrzeża dzisiejszego Maroka były kolonizowane przez Fenicjan, a od III wieku p.n.e. należały do Kartaginy. Po jej klęsce w wojnach z Rzymem terytoria dzisiejszego Maroka były niezależne do końca pierwszej połowy I wieku n.e. kiedy zostały włączone do Imperium, w którym pozostał przez prawie 400 lat. Po przybyciu Wandalów, ziemie te się uzależniły by z powrotem w VI wieku dostać się pod władzę Bizancjum. 150 lat później zaś zostało włączone w granice Kalifatu. Od tego momentu histoia państwa nierozerwalnie została powiazana z islamem. W XVI wieku pod władzą Saadytów, państwo doszło do takiej potęgi, że sułtan Ahmad al Mansur układał plany z Elżbietą I odnośnie podbicia Hiszpanii. Z tym okresem zwiazanea jest także znaczna ilość zabytków

Turyści przyjeżdżający do Maroka mogą liczyć na wiele atrakcji, do których można zaliczyc przede wszystkim szereg  historycznych miast takich jak chociażby Fez czy Marrakesz. Miasta te są niezmiennie głównymi punktami wycieczek do Maroka. Fez znany jest przede wszystkim ze swojej zabytkowej, otoczonej murem medyny czyli starego miasta, którego jednym z symboli, tłumnie odwiedzanym przez turystów są  pochodzące z czasów średniowiecza i wciąż wykorzystywane farbiarnie skór. Marrakesz zaś jest słynny przez znajdujace się tam grobowce Saadytów oraz okazałe pozostałosci ich rezydencji. Sztandarową atrakcją miasta jest zaś medyna charakteryzująca się czerwoną zabudową i plac na którym można zobaczyć między innymi treserów małp Ponadto w Maroku można zobaczyć pozostałości antycznego miasta Volubilis. Dość interesującymi miejscami są tak zwane ksary czyli ufotyfikowane wsie, z których najbardziej znanym jest Ajt Bin Haddu, z racji tego że był wykorzystywany między innymi jako sceneria do filmu Gladiator czy w serialu Gra o Tron.

Jeżeli chodzi o atrakcje przyrodnicze to Maroko może się poszczycić kilkoma parkami narodowymi, takimi jak  chociażby Park Narodowy Tazakka. Park ten położony jest  w północnym Maroku, na pograniczu Atlasu Średniego i gór Rif. W parku położona jest góra Dżabal Tazakka. Zbocza gór w Parku Narodowym Tazakka porośnięte są w niższych partiach lasami dębów korkowych i dębów skalnych, ustępujących w wyższych partiach łąkom i piargowiskom. Innym znaczącym parkiem jest Park Narodowy Tubkalu, na terenie którego znajduje się najwyższy szczyt Maroka. Oba wspomniane parki znajduja sie w rejonie gór Atlas, w których znajdują się jedne  niewielu istniejących w obszarze Afryki ośrodków narciarskich. Najbardziej znanym jest Irfane, który zapisał się jako miejsce w którym zarejestrowano najmniejszą temperature w Afryce. Ponadto Maroko oferuje kilometry piaszczystych plaż  położonych w miejscowościach takich jak Agadir czy Casablanca.

INFORMACJE O MAROKU
  • Stolica: Rabat
  • Waluta: Dirham Marokański (MAD)
  • Głowa państwa: Muhammad VI
  • Liczba ludności: 33 226 951
  • Czas lokalny: 17:32:56
  • Dni bez opadów: 319
  • Temperatura: W sezonie poza górami średnie temperatury przekraczają 30 stopni
POSIŁEK

Trzydaniowy obiad dla dwóch osób to koszt około 150 MAD

ZAKUPY

Ceny na ogół są niższe niż w Polsce

TAKSÓWKA

Koszt 1 kilometra to średnio 6 MAD

TRANSPORT

Bilet jednorazowy kosztuje średnio 4.75 MAD

Zdjęcia z Maroka

Przed wyjazdem do Maroka obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Maroka i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Maroka

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Maroka.