Mauritius

Bogactwo przyrody i mozaika kultur

Mauritius słynie z bujnej przyrody (wspaniała rafa koralowa, lasy deszczowe, góry) i z mozaiki kultur, która wytworzyła się na przestrzeni sześciu wieków historii wyspy. Dziś na Mauritius przybywają turyści spragnieni wypoczynku na słonecznych plażach, pasjonaci nurkowania i kitesurfingu.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Mauritius?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Mauritius w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Mauritius dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Mauritiusie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Mauritiusa. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Mauritiusie.

Mauritius, wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim, jest miejscem wyjątkowym z powodu wyjątkowych krajobrazów, pięknej pogody przez cały rok oraz unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Mauritius to wyspa powstała na skutek erupcji wulkanicznej, która nadała też jej specyficzny krajobraz. Dziś Mauritius kojarzy się przede wszystkim z błogim relaksem na plaży, ale sama wyspa ma także ciekawą historię. Została odkryta przez Portugalczyków na początku XVI wieku, a w roku 1638 roku skolonizowana przez Holendrów. Wcześniej Mauritius był bezludną wyspą, na której spotkać można było ptaki dodo. Choć gatunek ten wyginął, wciąż pozostaje symbolem wyspy Mauritius.

Kultura Mauritiusu ze względu na kolonialną historię wyspy stanowi mieszankę kultury francuskiej, holenderskiej, indyjskiej, portugalskiej, kreolskiej i angielskiej.

Największą popularnością wśród turystów wybierających wypoczynek na Mauritiusie cieszy się Wybrzeże Północne. To właśnie tam znajdziemy najpiękniejsze plaże, rafę koralową i bajkowe wręcz krajobrazy. Tam znajdują się najchętniej odwiedzane przez turystów plaże oraz stolica kraju - Port Louis.

Południowa część wyspy charakteryzuje się skalistymi wzniesieniami i plantacjami herbaty i trzciny cukrowej. Na południu wyspy Mauritius znajdziemy również jezioro Grand Bassin położone w kraterze wygasłego wulkanu. Co ciekawe, nad brzegiem jeziora znajduje się hinduska świątynia złożona z małych kapliczek.

Pogoda na Mauritiusie pozwala na udany wypoczynek praktycznie przez cały czas, ale szczyt sezonu przypada na okres od grudnia do maja-czerwca.

Mauritius to wyspa lubiana przez miłośników aktywnego wypoczynku. Szczególnie cenią ją sobie nurkowie - piękna rafa koralowa, przejrzysta woda, ciekawe gatunki podwodnych stworzeń sprawiają, że panują tam wprost idealne warunki do nurkowania czy snorkelingu.

INFORMACJE O MAURITIUSIE
  • Stolica: Port Louis
  • Waluta: rupia maurytyjska
  • Głowa państwa: Ameenah Gurib-Fakim
  • Liczba ludności: 1 280 251
  • Czas lokalny: 06:13:39
POSIŁEK

Obiad dla dwóch osób w średniej klasy restauracji na Mauritiusie to koszt ok. 150 zł.

ZAKUPY

Koszt pamiątek i lokalnych wyrobów jest wyższy w pobliżu najpopularniejszych hoteli.

TAKSÓWKA

Opłata za kilometr jazdy taksówką to koszt ok. 7 zł, a opłata początkowa wynosi ok. 2,5 zł.

TRANSPORT

Jazda autobusem na Mauritiusie to koszt ok. 5 zł za bilet w jedną stronę.