Meksyk

Acapulco

Turystyczna perła Pacyfiku

Acapulco jest najstarszym nadmorskim kurortem Meksyku. Zarówno dawniej, jak i dziś lubiany przez światowej sławy gwiazdy kina i telewizji. Piękne plaże, luksusowe hotele, butiki, ekskluzywne kluby i dyskoteki oraz niesamowita atmosfera - wszystko to czeka właśnie w Acapulco!

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Acapulco?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Acapulco w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Acapulco dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Acapulco?

Poznaj ciekawe informacje na temat Acapulco. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Acapulco.

Acapulco to jedno z ważniejszych miast w Meksyku. Leży w stanie Guerrero, nad Oceanem Spokojnym. Zbudowane na 800-metrowym pasie niskiego lądu od lat jest jednym z popularniejszych miejsc w Meksyku odwiedzanym przez turystów.

Historia i położenie

Miasto zostało założone przez hiszpańskiego konkwistadora Hermana Corteza w 1550 roku. Od samego początku był to główny węzeł transportowy w tej części świata, a do tej pory jest to nadal jeden z najważniejszych portów. Przecinają się tu szlaki handlowe biegnące pomiędzy Panamą, San Francisco, Stanami Zjednoczonymi i Kalifornią.

Klimat i plaże

Występuje tu ciepły i wilgotny klimat, a średnie temperatury oscylują w granicach 28°C. Przyjazny klimat sprawia, że Acapulco jest bardzo lubiane przez turystów i miłośników sportów wodnych (przede wszystkim nurkowania). Acapulco i okolice słyną z pięknych plaż - położona w odległości kilku kilometrów od miasta plaża Pie de la Cuesta uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Warto obejrzeć na niej zachód słońca, który jest wyjątkowo spektakularny.

Baza hotelowa i atrakcje

Baza hotelowa jest rozbudowana i doskonale zorganizowana. Acapulco to miejsce dla wielbicieli gorących imprez do białego rana, których tam nie brakuje. Spragnieni mocnych wrażeń i adrenaliny mogą próbować skoków na bungee lub parasailingu (niesamowity widok na Zatokę). W Parku Narodowym Tres Palos Laguna podziwiać możemy osobliwą przyrodę tego regionu.
Niesamowite wrażenia daje też wycieczka łodzią ze szklanym dnem na wyspę Capilla - widzimy podczas niej cały podwodny świat wraz z jego mieszkańcami.

Czy warto?

Pojawiają się głosy, że dziś Acapulco to wyblakła perła Pacyfiku. To prawda, że przez pewien czas można było takie wrażenie odnieść. Jednak odnowione, zmodernizowane Acapulco gwarantuje wspaniałe wakacje i wypoczynek, a takiej lazurowej wody nie spotkamy niemal nigdzie.

INFORMACJE O MEKSYKU
  • Stolica: Meksyk
  • Waluta: peso
  • Głowa państwa: Enrique Peña Nieto
  • Liczba ludności: 116 901 761
  • Czas lokalny: 02:03:02
POSIŁEK

Cena obiadu dla dwóch osób to ok. 50 zł. Ceny w miejscowościach typowo turystycznych są wyższe.

ZAKUPY

Ceny pamiątek i ubrań są porównywalne do cen w Polsce. Im bardziej popularny kurort, tym ceny są wyższe.

TAKSÓWKA

Taksówki są tanie: cena za 10-15 minut jazdy to ok. 10 zł, ale należy kwotę ustalić przed rozpoczęciem jazdy.

TRANSPORT

Transport kolejowy praktycznie nie istnieje, za to rozwinięta jest komunikacja autobusowa. Przejazd trasą liczącą 200 km będzie nas kosztował ok. 40 zł.

Acapulco na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Acapulco i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne regiony w Meksyku