Oman

Arabski klejnot

Oman - bajeczny kraj otwarty na turystów, bezpieczny i zapewniający niezapomniane wrażenia. Urlopowiczów czekają egzotyczne krajobrazy, złociste plaże i magiczny klimat arabskiej kultury.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Oman?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Omanu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Omanu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Omanie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Omanu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Omanie.

Położenie i krajobraz

Nad Morzem Arabskim, na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, leży Sułtanat Omanu. Niewątpliwie atutem kraju są złociste plaże. Łącznie 3000 km długości bajecznych, przecudnych, piaszczystych plaż - aż prosi się, by wypoczywać bez końca! Ale Oman to nie tylko plaża - pustynie, łańcuchy górskie, kaniony oraz bogate w roślinność i wodę oazy.

Oman - idealny dla aktywnych

Bardzo długa linia brzegowa i sprzyjający klimat umożliwia uprawianie sportów wodnych. Omańskie wody otaczające wybrzeża świetnie nadają się do trenowania żeglarstwa, nurkowania czy jazdy na nartach wodnych.

Mieszkańcy Omanu

Mieszkańcy są bardzo gościnni i przyjaźnie nastawieni. Nie należy zapominać, że są jednak także narodem przywiązanym do tradycji. Dlatego pamiętajmy, że picie alkoholu w miejscach publicznych jest zakazane (oczywiście na terenie hoteli jak najbardziej alkohol jest serwowany). Należy również pamiętać o stosownym ubiorze w miejscach publicznych z uwagi na surowe normy obyczajowe. Oczywiście Oman to kraj, gdzie turyści są mile widziani, a baza hotelowa bardzo rozwinięta.

Zabytki

Oman posiada wiele niezwykłych zabytków wpisanych na listę UNESCO. Warto zwiedzić: zaginione miasto Ubar; Wadi Dawka – dolinę pełną kadzidłowców (które można przywieźć ze sobą jako pamiątkę); Górę Qara z domniemanym grobem Hioba; starożytne miasto Sumhuram; Zatokę Rori – przybrzeżny rezerwat z wieloma gatunkami ptaków, ryb, lisów i żółwi; Salalah - stanowisko archeologiczne, Muzeum Krainy Kadzidła, Wielki Meczet, Pałac Sułtana, tradycyjny suk. Muscat – stolica kraju, również oferuje ciekawe miejsca, m.in. starówkę otoczoną górami, rezydencję sułtana czy Wielki Meczet Sultan Qaboos.

INFORMACJE O OMANIE
  • Stolica: Maskat
  • Waluta: rial omański
  • Głowa państwa: sułtan Kabus ibn-Said
  • Liczba ludności: 4 490 600
  • Czas lokalny: 00:42:28
  • Dni bez opadów: 350
  • Temperatura: 24-39°C
POSIŁEK

Niskie ceny, obiad można zjeść już za 7-12 zł. Z lokalnych przysmaków warte spróbowania są ryby z targu, daktyle, kanapki z falafelem, hummus oraz świeże soki i koktajle.

ZAKUPY

W miejscowych straganach (szczególnie na suku w Nazwie) dostępne są takie produkty, jak ręczne wyroby, szable, chusty, kadzidło, suszone owoce.

TAKSÓWKA

W stolicy raczej tanie i komfortowe (10-20 zł).

TRANSPORT

Bardzo dobrej jakości drogi umożliwiają wynajęcie samochodu, co jest najpopularniejszym środkiem komunikacyjnym w kraju. Na dalekie tereny można przedostać się autobusem albo samolotem.

Zdjęcia z Omanu

Przed wyjazdem do Omanu obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Omanu i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Omanu

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Omanu.