Peru

Śladem Inków

Peru to kraj położony w zachodniej części Ameryki Południowej i jest trzecim co do wielkości państwem tego kontynentu. Choć do jego powstania przyczynili się hiszpańscy konkwistadorzy, to region ten posiada bardzo bogatą historię sięgającą czasów prekolumbijskich, na długo przed przybyciem tu europejskich kolonizatorów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Peru?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Peru w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Peru dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Peru?

Poznaj ciekawe informacje na temat Peru. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Peru.

Peru to kolebka jednak z najstarszych i najciekawszych cywilizacji. To także jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Ameryce Południowej. Jest to trzecie co di wielkości państwo Ameryki Południowej. Od północy graniczy z Ekwadorem i Kolumbią, od strony wschodniej z Brazylią, od południowej z Chile, zaś z zachodu oblewane jest wodami Pacyfiku.

Różnorodność ekologiczna Peru

W Peru znajdziemy zarówno tereny pustynne, górskie szczyty Andów, jak i amazońską dżunglę. Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych ekologicznie krajów świata. Podczas jednego pobytu można kilka razy całkowicie zmienić klimat, zwłaszcza że odległości pomiędzy poszczególnymi ośrodkami turystycznymi są dość spore.

Dziedzictwo kulturowe

Podróż do Peru jest niezapomnianym przeżyciem również z uwagi na wyjątkową historię. Znajdziemy tam pozostałości po solarnym kulcie Inków. Najbardziej znanym zabytkiem jest wyjątkowe starożytne miasto Machu Picchu.Ruiny pochodzące z XV wieku zostały odkryte dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Do dziś jednak naukowcy nie wiedzą, kto tam mieszkał i dlaczego tak nagle opuścił miasto. Warto zauważyć, że są tam miejsca, gdzie pomiędzy kamienne bloki trudno wsunąć choćby żyletkę. Nie wiadomo, jak przed wiekami udało się osiągnąć taki efekt. Innym bardzo charakterystycznym miejscem w Peru jest płaskowyż Nazca. Znajduje się tam tajemniczy system linii, które z góry przypominają zwierzęta, figury geometryczne i rośliny. Rysunki mają wielkość 300 m i są wyżłobione w suchej powierzchni pustyni. Zostały stworzone przez Indian Nazca między rokiem 300 p.n.e. a 900 n.e. Nie wiadomo dokładnie, jaki był powód stworzenia rysunków.

INFORMACJE O PERU
  • Stolica: Lima
  • Waluta: sol
  • Głowa państwa: Pedro Pablo Kuczynski
  • Liczba ludności: 29 549 517
  • Czas lokalny: 03:55:39
POSIŁEK

Obiad w lokalnej małej restauracji to koszt od 8 do 20 zł za skromny posiłek.

ZAKUPY

Ceny pamiątek i artykułów codziennego użytku uzależnione są od regionu.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek różnią się w zależności od regionu. Transport może wynieść od 20 do nawet 60 zł.

TRANSPORT

Najlepiej poruszać się po kraju autobusami. Z uwagi na ogromne odległości i górzyste tereny lepiej wybrać droższe i bardziej komfortowe linie.

Peru na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Peru i zaplanuj wyjazd.