Seszele

115 rajskich wysp

Położone na 115 wyspach Seszele kuszą rajskimi plażami i przepięknymi krajobrazami. Amatorom sportów wodnych i nurkowania oferują doskonałe warunki do realizowania tych pasji, a przy tym stanowią intrygującą mieszankę kultur: francuskiej, brytyjskiej, afrykańskiej, indyjskiej, chińskiej i arabskiej. Seszele to doskonały kierunek dla wszystkich spragnionych wypoczynku wśród bajecznych krajobrazów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Seszele?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Seszele w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Seszele dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Seszelach?

Poznaj ciekawe informacje na temat Seszeli. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Seszelach.

Seszele to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim. Archipelag kusi  turystów turkusowymi wodami, malowniczymi zatokami z białymi plażami. Atrakcji nie zabraknie też dla wielbicieli wędrówek i trekkingu po górach.

 

Klimat

W skład Seszeli wchodzi 115 wysp, jedynie 33 z nich są zamieszkane. Do największych należą Mahe (ze stolicą Victorią), Praslin, i Silhouette. Archipelag leży w strefie klimatu równikowego. Średnie roczne temperatury wahają się pomiędzy 24  a 30 stopni. Najlepszy czas na wypoczynek na Seszelach to miesiące między kwietniem a listopadem.  Ci, którzy wybierają się na Seszele od grudnia do marca, czyli w porze deszczowej, muszą liczyć się z gwałtownymi, ale krótkotrwałymi opadami deszczu. Dalej jednak jest bardzo ciepło.

 

Ciekawostki z historii

Co ciekawe, jeszcze w XVII wieku po wyspach grasowali jedynie piraci, z czasem Wyspy przejęli Francuzi. To oni nadali im nazwę, na cześć ministra finansów Jeana Moreau de Séchellesa, wyspy mianowano Seszelami. Tereny dość szybko przejęli Brytyjczycy.

 

Atrakcje

Cały archipelag ma bardzo bogatą faunę i florę, z mnóstwem endemicznych gatunków. W lasach tropikalnych można  przechadzać się wśród niespotykanych u nas drzew - mahoniowców i hebanowców. Będąc na Praslinie, koniecznie trzeba udać się do Parku Narodowego, podziwiać tam można unikalny gatunek palmy – lodoicję seszelską. Owoce tych palm zadziwiają swoją wagą, która może dochodzić do nawet 25kg. Dech w piersiach zapierają też niezwykle malownicze rafy koralowe, w wodach okalających Seszele żyje ponad 900 gatunków ryb. Można też spotkać żółwie morskie, lądowe oraz ogromne gatunki krabów (mają nawet po 90cm długości).

Po wygrzaniu się na plażach i zbadaniu podwodnego świata, warto poświęcić czas na zwiedzanie stolicy Victorii. To nieduże miasto ( ok. 25tys mieszkańców) o zabudowie kolonialnej. Można wstąpić do najstarszej na Wyspach Katedry Św. Pawła. W samym centrum stolicy stoi też miniatura londyńskiego Big Bena, zbudowana na cześć królowej Wiktorii.

INFORMACJE O SESZELACH
  • Stolica: Victoria
  • Waluta: rupia seszelska
  • Głowa państwa: Danny Faure
  • Liczba ludności: 87786
  • Czas lokalny: 12:07:07
POSIŁEK

Cena obiadu to koszt od 50 zł od osoby. Jedzenie jest importowane, więc ceny są dość wysokie.

ZAKUPY

Ceny pamiątek i ubrań są dość wysokie, szczególnie w okolicach luksusowych kompleksów hotelowych.

TAKSÓWKA

Koszt jazdy taksówką należy uzgodnić przed rozpoczęciem kursu. Ceny są różne i podlegają negocjacji.

TRANSPORT

Transport publiczny nie jest drogi - bilet autobusowy kosztuje ok. 2-5 zł. Wynajęcie samochodu to koszt ok. 150-200 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Seszele

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Seszele.

Seszele na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Seszele i zaplanuj wyjazd.