Singapur

Azjatycka stolica nowoczesności

Miasto-państwo będące jednym z najbardziej pomieszanych kulturowo krajów na świecie. Jedno z najbardziej rozwiniętych państw globu. Najlepiej czuć będą się tutaj miłośnicy dużych miast, rozrywki, a także zakupów, ponieważ Singapur uchodzi za zakupowe centrum tej części Azji.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Singapur?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Singapuru w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Singapuru dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Singapurze?

Poznaj ciekawe informacje na temat Singapuru. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Singapurze.

Jaki jest Singapur?

W mieście-państwie położonym na zaledwie 693 kilometrach kwadratowych mieszka blisko 5,6 miliona osób. W kraju tym aż cztery języki są uważane za urzędowe - angielski, mandaryński, malajski i tamilski, a dominującą religią jest buddyzm. Singapur jest jednym z najbardziej zamożnych państw na świecie, a także stanowi bazę wypadową do Azji Południowo-Wschodniej. Kraj ma zaledwie 200 lat historii, ponieważ został założony jako kolonia brytyjska w 1819 roku. Dzisiaj stanowi mieszankę licznych kultur - chińskiej, europejskiej i indyjskiej.

Co zwiedzić w Singapurze?

Do najciekawszych atrakcji Singapuru należeć będą centrum finansowe i Marina Bay. W zasadzie z każdej części zatoki można dostrzec wyjątkową panoramę tego intrygującego miasta. Wiele wieżowców i wysokościowców ma dostępne tarasy widokowe z których rozpościera się widok na miasto z góry. Wartymi obejrzenia w tym azjatyckim państwie są też dzielnice takie jak Arab Street, Little India i Chinatown. Te trzy dzielnice stanowią ośrodki kultur - arabskiej z wpływami kolonialnej, indyjskiej oraz chińskiej. To doskonałe miejsca, aby spróbować lokalnej kuchni, nabyć ciekawe pamiątki, czy poznać lepiej wschodnie budownictwo, zwyczaje i kulturę.

Zakupy w Singapurze

Orchard Road to najbardziej znana ulica handlowa w całym mieście. Wzdłuż niej znajdują się kawiarnie, hotele oraz bardzo ekskluzywne galerie handlowe. W okolicy znajduje się także Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej. Bugis to największy bazar handlowy w kraju. Sprzedaje się tutaj przede wszystkim odzież. Ubrania sprzedawane tutaj nie są znane z wysokiej jakości, natomiast nie można narzekać na wysokie ceny. Vivo City to z kolei największa galeria handlowa w Singapurze. Bardzo łatwo do niej trafić, a na zakupach można spędzić cały dzień.

Życie nocne i gastronomia

Singapur jest znany z życia nocnego, które wcale nie jest tutaj tanie, jak na przykład w Tajlandii. Za sam wstęp do klubów przyjdzie nam zapłacić kilkadziesiąt złotych, a butelka najtańszego piwa zaczyna się od 20 złotych. Do klubów nie można także wchodzić z własnym alkoholem. Gastronomia jest mocno wymieszana podobnie jak kultury w tym kraju. Znajdziemy tutaj dania kuchni indyjskiej i chińskiej, a także europejskiej. Najczęstszym posiłekim jest ryż z warzywami i kurczakiem, a także kurze jajka przygotowywane na różne sposoby. Do specjalności Singapuru należą owoce morza, a w szczególności kraby.

 

INFORMACJE O SINGAPURZE
  • Stolica: Singapur
  • Waluta: Dolar singapurski
  • Głowa państwa: prezydent Tony Tan Keng Yam
  • Liczba ludności: 5 535 000
  • Czas lokalny: 03:36:37
  • Dni bez opadów: 147
  • Temperatura: 23 - 33°C
POSIŁEK

Najtańsze posiłki znaleźć można w restauracyjkach na ulicach i zaczynają się od 8zł za danie.

ZAKUPY

Singapur uważany jest za zakupową stolicę tej części kontynentu. Kupić można tutaj prawie wszystko.

TAKSÓWKA

Cena za pierwszy kilometr to około 10zł, następnie każdy kolejny kilometr kosztuje około 1,60zł.

TRANSPORT

Najlepiej korzystać z metra i tanich kolejek, które omijają korki.

Zdjęcia z Singapuru

Przed wyjazdem do Singapuru obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Singapuru i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Singapuru

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Singapuru.