Tanzania

Zanzibar

Wyspa przypraw

Zanzibar to niewielka wyspa słynąca z pięknych plaż i unikalnej kultury łączącej wpływy afrykańskie, arabskie, perskie, indyjskie i europejskie. Jest także ojczyzną licznych aromatycznych przypraw. Ten pełen pozytywnej energii region zachwyca wyjątkową atmosferą, krajobrazami i bogatą kulturą.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Zanzibar?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Zanzibar w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Zanzibar dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Zanzibarze?

Poznaj ciekawe informacje na temat Zanzibaru. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Zanzibarze.

Turkusowa barwa oceanu, piaszczyste plaże i woń niewiarygodnie aromatycznych przypraw - to klimat Zanzibaru, zwanego Wyspą Przypraw.

Położenie i klimat

Zanzibar to przepiękna wyspa należąca do Tanzanii. Panujące na niej wysokie temperatury sprawiają, że to doskonała lokalizacja na wakacje przez cały rok. Sama nazwa Zanzibar oznacza "piękną wyspę" i nie ma w tym krzty przesady. Krajobrazy na Zanzibarze są iście bajkowe, a plaże uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie.

Kultura

Zanzibar jest mozaiką czterech kultur: arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, czego najbardziej można doświadczyć w najstarszej dzielnicy wyspy, Stone Town, wpisanej na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Przyprawy

Zanzibar od setek lat słynie z uprawy aromatycznych przypraw, m.in. goździków, cynamonu i kardamonu. Zapach przypraw unosi się nad wyspą i sprawia, że wspomnienia z pobytu na Zanzibarze są naprawdę wyjątkowe.

Przyroda

Zanzibar słynie z pięknych lasów deszczowych oraz występowaniem ciekawych gatunków ptaków i motyli. Na wyspie można zaobserwować także duże żółwie - sprowadzone niegdyś z Seszeli.

Hotele

Hotele na Zanzibarze słyną z bardzo wysokiego poziomu obsługi. Tam każdy wymagający turysta poczuje się naprawdę wyjątkowo. Hotele są piękne, często luksusowe i wspaniale utrzymane. Na pewno pobyt na Zanzibarze zadowoli nawet najbardziej wybrednych gości.

INFORMACJE O TANZANII
  • Stolica: Dodoma
  • Waluta: szyling tanzański
  • Głowa państwa: John Magufuli
  • Liczba ludności: 43601796
  • Czas lokalny: 09:31:15
POSIŁEK

Cena posiłku w restauracji to koszt 20-150 zł w zależności od standardu lokalu.

ZAKUPY

Ceny pamiątek w wioskach masajskich i miejscach typowo turystycznych są wysokie - figurka wojownika może kosztować nawet 100 zł.

TAKSÓWKA

Koszt taksówek jest dość wysoki, za transport z lotniska możemy zapłacić nawet 70 zł.

TRANSPORT

W obrębie miasta najlepiej jeździć busikiem, tzw. dala-dala. Przejazd w obrębie miasta nie wyniesie więcej niż złotówkę.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Zanzibar

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Zanzibar.