Tunezja

Djerba

Tunezyjska wyspa, na której zapomnisz o wszystkim

Djerba to tunezyjska enklawa spokoju i relaksu. Znajdziemy tam zadbane wioski, oliwne gaje, a wypoczywać możemy w jednym z komfortowych hoteli, często z ofertą All Inclusive. To właśnie Djerbę odwiedził Odyseusz w drodze z Troi. Legenda o krainie Lotofagów wciąż przyciąga turystów na wyspę.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Djerbę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Wyspę Djerba w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Wyspę Djerba dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Djerbie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Djerby. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Djerbie.

Subtelny klimat, urzekające krajobrazy i spokój - wszystko to można znaleźć na Djerbie, wyspie należącej do Tunezji.

Kraj Lotofagów

Z Djerbą związana jest ciekawa historia mitologiczna. To właśnie ten rejon zamieszkiwany był przez lud Lotofagów - jak nazwa wskazuje, żywiących się jedynie owocami lotosu. Po zjedzeniu tego przysmaku każdy zapominał o swojej ojczyźnie i pragnął pozostać właśnie tam. Przydarzyło się to załodze Odyseusza, którą ten musiał zabrać siłą. Coś w tym istotnie jest, że rejon ten jest tak piękny, że można zapomnieć o wszystkim.

Nie tylko wypoczynek

Djerba będzie interesująca nie tylko dla wielbicieli piaszczystych plaż. Amatorzy zwiedzania i historii znajdą tam ciekawe miejsca.
Jednym z nich jest Mennix - to ruiny miasta założonego w X wieku p.n.e. przez Fenicjan. Znaleźć tam można pozostałości term, teatru, amfiteatru oraz rzymskiego forum.
Guellala to miasteczko garncarzy, w którym znajduje się muzeum wyrobów ceramicznych. Możemy zobaczyć tam również meczet z X w. oraz skansen z tradycyjnymi domostwami.
Midoun to tradycyjne miasteczko słynące ze znakomitej oliwy. Można tam zaopatrzyć się w ciekawe pamiątki.

Mniejszość żydowska

Na Djerbie żyje mniejszość żydowska i mieści się tam kilka synagog. Jedna z nich, El Ghriba, może poszczycić się jednym z najstarszych egzemplarzy Tory na świecie.

Baza hotelowa

Djerba dysponuje bogatą bazą hotelową i można wybierać spośród obiektów o zróżnicowanym standardzie. Wiele hoteli oferuje zabiegi thalassoterapii, które bazują na dobroczynnym wpływie wody morskiej na organizm człowieka.

INFORMACJE O TUNEZJI
  • Stolica: Tunis
  • Waluta: dinar tunezyjski
  • Głowa państwa: Al-Badżi Ka’id as-Sibsi
  • Liczba ludności: 10589025
  • Czas lokalny: 17:40:44
  • Dni bez opadów: 276
  • Temperatura: 20-40 stopni
POSIŁEK

Cena obiadu dla dwóch osób razem z napojami to koszt ok. 40-100 zł.

ZAKUPY

Ceny na bazarach są zawyżone dla turystów, ale wskazane jest negocjowanie cen. Koszt odzieży jest porównywalny do cen polskich.

TAKSÓWKA

Przejazd taksówką bez licznika to koszt ok. 4 zł, wynajęcie minibusa to koszt ok. 15-20 zl.

TRANSPORT

Do wyboru 3 klasy pociągów. Turyści chętnie korzystają ze specjalnego stylizowanego pociągu jadącego przez pustynię - cena ok. 36 zł.

Zdjęcia z Djerby

Przed wyjazdem na Wyspę Djerba obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Djerby i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Wyspę Djerba

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Wyspę Djerba.

Inne popularne regiony w Tunezji