Turcja

Kraj czterech mórz

Turcja to kraj pełen niezwykłych starożytnych zabytków, przepięknych plaż i górskich szczytów. Turcja ma bardzo ciekawą i fascynującą historię, kulturę i tradycję. Słynie także z luksusowych, ogromnych i wyposażonych we wszelkie atrakcje kompleksów hotelowych.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Turcję?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Turcji w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Turcji dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Turcji?

Poznaj ciekawe informacje na temat Turcji. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Turcji.

Turcja to kraj pomiędzy Europą a Azją. Zawieszony między kontynentami łączy europejski postęp i azjatyckie tradycje. To kraj o przebogatej historii. Co prawda Turcja jako państwo powstała po rozpadzie Imperium Osmańskiego, ale historia tego regionu sięga czasów antycznych. To tam kwitły rozwinięte cywilizacje Azji Mniejszej. Terytorium dzisiejszej Turcji wchodziło także w skład imerium Aleksandra Macedońskiego.

Dzięki tej bogatej historii możemy podziwiać niezliczoną liczbę zabytków: od ruin pogańskich  świątyń po budynki publiczne czy prawosławne klasztory.

Turcja to również kraj, w którym znajdziemy cudowną pogodę i wymarzone warunki na wakacje. Side, Balek, Bodrum, Alanya to słoneczme punkty tureckiego wybrzeża. Znajdziemy tam mnóstwo hoteli różnej klasy, przy czym te najbardziej luksusowe przypominają pełne przepychu pałace. Hotele na tureckiej riwierze są najczęściej doskonale przystosowane do pobytu rodzin z małymi dziećmi. Aquaparki, animacje, kluby i dyskoteki to tylko część atrakcji czekającej na spragnione zabawy maluchy.

Przebywając w Turcji nie należy zapominać o miastach z wyjątkową historią. Do takich należy położony nad Bosforem Stambuł. Góruje nad nim charakterystyczna sylwetka Hagia Sofia - w przeszłości świątynia chrześcijańska, następnie meczet. Budynek uważany za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery.

W Turcji, szczególnie na wybrzeżu można wypoczywać nie tylko latem. W sezonie oczywiście jest bardzo dużo turystów, ale mimo wszystko znajdziemy tam także zaciszne zakątki i ciche plaże.

INFORMACJE O TURCJI
  • Stolica: Ankara
  • Waluta: lira turecka
  • Głowa państwa: Recep Tayyip Erdoğan
  • Liczba ludności: 78 741 053
  • Czas lokalny: 06:12:46
  • Dni bez opadów: 281
  • Temperatura: 15-36 stopni
POSIŁEK

Turecki kebab w cieście to koszt ok. 22 zł. Talerz zupy w restauracji kosztuje ok. 8 zł, a za piwo w ogródku piwnym w kurorcie zapłacimy ok. 15 zł.

ZAKUPY

Cena pamiątkowej fajki wodnej - ok. 50 zł. Za mozaikową orientalną lampę zapłacimy 60 zł wzwyż. Słodycze, tzw. turkish delight - ok. 20 zł/kg.

TAKSÓWKA

Przed rozpoczęciem kursu należy wynegocjować cenę i dopilnować, żeby taksówkarz włączył taksometr. Taksówki w Turcji są dość drogie i nie mają oficjalnych cenników.

TRANSPORT

Transport kolejowy w Turcji jest niedrogi. Przejazd 2000 km praktycznie przez cały kraj to koszt ok. 80 zł.

Zdjęcia z Turcji

Przed wyjazdem do Turcji obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Turcji i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Turcji

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Turcji.