Turcja

Alanya

Słoneczna strona Turcji

W regionie Alanyi jest aż 300 dni słonecznych w ciągu roku, a bawić się tam można w niezliczonych klubach, barach i dyskotekach. To na jednej z plaży Alanyi według legendy kąpała się Kleopatra. Alanya to słoneczne, rozrywkowe oblicze Riwiery Tureckiej.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Alanyię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Alanyi w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Alanyi dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Alanyi?

Poznaj ciekawe informacje na temat Alanyi. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Alanyi.

Alanya to najpopularniejszy region Riwiery Tureckiej. Mnóstwo atrakcji turystycznych oraz bardzo dużo hoteli o wysokim standardzie czyni Alanyę bardzo pożądanym urlopowym kierunkiem.

Ta część Turcji posiada bardzo bogatą historię, na którą wpływ wywarli Grecy, Rzymianie oraz Turcy Seldżuccy. Co ciekawe, w Alnayi swoją bazę wypadową mieli także piraci!

Nocne życie Alanyi

Jeśli lubicie szalone imprezy, z całą pewnością wczasy w Alanyi zaspokoją wasze oczekiwania. Mnóstwo klubów i dyskotek serwujących najnowsze muzyczne hity, poza tym dyskoteki w hotelach i restauracje czynne niemal cały czas. W Alanyi nie sposób się nudzić i jeśli ktoś ceni sobie taki sposób spędzania wakacji, będzie zachwycony. Warto też obejrzeć pokazy tańca brzucha i inne lokalne atrakcje.

Alanya dla rodzin

W Alanyi miejsce znajdzie się dla wszystkich - także tych najmłodszych turystów. Bardzo wiele hoteli nastawia się na przybycie rodzin z dziećmi, dlatego zapewnia cały pakiet rozrywek i udogodnień, począwszy od dziecięcego menu a skończywszy na mini klubach, animacjach i aquaparkach.

Zabytki

Nie wszyscy lubią błogie lenistwo nad hotelowym basenem lub imprezowanie do rana. Na szczęście w Alanyi jest z całą pewnością co zwiedzać. Najważniejszym zabytkiem jest Alanya Kalesi - twierdza seldżucka z XIII wieku. Góruje nad okolicą i stanowi doskonały punkt widokowy. Można ją także zwiedzać. Antyczne zabytki z okresu grecko-rzymskiego można obejrzeć w pobliskiej Antalyi. W tym miejscu warto wymienić również Plażę Kleopatry - co prawda nie jest to zabytek, ale faktem jest, że według legendy tam kąpała się słynna egipska królowa.

Alanya spodoba się również miłośnikom zakupów. Jest tam mnóstwo straganów, tradycyjnych tureckich sklepów z pięknym rękodziełem.

INFORMACJE O TURCJI
  • Stolica: Ankara
  • Waluta: lira turecka
  • Głowa państwa: Recep Tayyip Erdoğan
  • Liczba ludności: 78 741 053
  • Czas lokalny: 21:13:40
  • Dni bez opadów: 281
  • Temperatura: 15-36 stopni
POSIŁEK

Turecki kebab w cieście to koszt ok. 22 zł. Talerz zupy w restauracji kosztuje ok. 8 zł, a za piwo w ogródku piwnym w kurorcie zapłacimy ok. 15 zł.

ZAKUPY

Cena pamiątkowej fajki wodnej - ok. 50 zł. Za mozaikową orientalną lampę zapłacimy 60 zł wzwyż. Słodycze, tzw. turkish delight - ok. 20 zł/kg.

TAKSÓWKA

Przed rozpoczęciem kursu należy wynegocjować cenę i dopilnować, żeby taksówkarz włączył taksometr. Taksówki w Turcji są dość drogie i nie mają oficjalnych cenników.

TRANSPORT

Transport kolejowy w Turcji jest niedrogi. Przejazd 2000 km praktycznie przez cały kraj to koszt ok. 80 zł.

Alanya na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Alanyi i zaplanuj wyjazd.