Turcja

Antalya

Nowoczesny kurort o długiej historii

Region Antalya obfituje w liczne zabytki zarówno z czasów rzymskich, jak i z okresu Imperium Osmańskiego. Dla tych, którzy wolą wypoczywać niż zwiedzać, Antalya oferuje bardzo wiele: wysokiej klasy luksusowe hotele z ofertą All Inclusive, dyskoteki, bary i inne atrakcje.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Antalyę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Antalyi w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Antalyi dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Antalyi?

Poznaj ciekawe informacje na temat Antalyi. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Antalyi.

Antalya to prężna turecka metropolia licząca około miliona mieszkańców. Już za czasów starożytnych zachwycano się jej urokiem, co znajduje odzwierciedlenie w licznych opisach i utworach, które dotrwały do naszych czasów.

Antalya to obecnie jeden z najpopularniejszych kurortów w Turcji, corocznie przyciagający mnóstwo turystów z całego świata. Region słynie z wysokiej jakości hoteli, głównie z ofertą All Inclusive i animacjami oraz rozrywkami dla całej rodziny.

Zwiedzanie Antalyi

W centrum miasta Antalya znajduje się urokliwe stare miasto, gdzie możemy podziwiać ciekawe zabytki. Warto zajrzeć do Muzeum Archeologicznego, gdyż zgromadzone w nim eksponaty należą do najbardziej interesujących w całej Turcji. Jeśli więc interesuje was archeologia i historia (nie tylko starożytna) - koniecznie trzeba zwiedzić właśnie to muzeum.

Jednym z najsłynniejszych zabytków regionu jest tak zwana Brama Hadriana, która powstała w 130 roku n.e. z okazji wizyty rzymskiego cesarza Hadriana i jego małżonki Sabiny. To jeden z najciekawszych zabytków okresu rzymskiego w Turcji.

Antalya turystycznym rajem

Antalya nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Turcji. Bliskość lotniska oznacza krótki czas transferu do hotelu. A hoteli jest mnóstwo, co jest niezaprzeczalną zaletą regionu. Duże, komfortowe, z obsługą na najwyższym poziomie hotele w Antalyi zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów. Znakomita pogoda i klimat sprawiają, że Antalya jest dobrym miejscem na wakacje z całą rodziną. Dzieci z pewnością nie będą się nudzić, bo w hotelach przewidziano dla nich liczne atrakcje. Aquaparki, kluby, dyskoteki, animacje nie pozwolą na nudę. Dorosłych ucieszy możliwość zabawy w nocnym klubie, specjalne animacje (często po polsku) i oczywiście możliwość zwiedzania okolicy i jej licznych zabytków z okresów greckiego, rzymskiego, osmańskiego i seldżuckiego.

 

 

INFORMACJE O TURCJI
  • Stolica: Ankara
  • Waluta: lira turecka
  • Głowa państwa: Recep Tayyip Erdoğan
  • Liczba ludności: 78 741 053
  • Czas lokalny: 09:11:09
  • Dni bez opadów: 281
  • Temperatura: 15-36 stopni
POSIŁEK

Turecki kebab w cieście to koszt ok. 22 zł. Talerz zupy w restauracji kosztuje ok. 8 zł, a za piwo w ogródku piwnym w kurorcie zapłacimy ok. 15 zł.

ZAKUPY

Cena pamiątkowej fajki wodnej - ok. 50 zł. Za mozaikową orientalną lampę zapłacimy 60 zł wzwyż. Słodycze, tzw. turkish delight - ok. 20 zł/kg.

TAKSÓWKA

Przed rozpoczęciem kursu należy wynegocjować cenę i dopilnować, żeby taksówkarz włączył taksometr. Taksówki w Turcji są dość drogie i nie mają oficjalnych cenników.

TRANSPORT

Transport kolejowy w Turcji jest niedrogi. Przejazd 2000 km praktycznie przez cały kraj to koszt ok. 80 zł.

Popularne miejscowości w Antalyi:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Antalyi

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Antalyi.