Turcja

Belek

Słoneczne wakacje w Belek

Jeden z najsłynniejszych tureckich kurortów. Słynie z doskonałych pól golfowych, wysokiej klasy hoteli i szerokich, piaszczystych plaż oraz wyjątkowego mikroklimatu zapewnianego przez gęsto rosnące lasy piniowe.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Belek?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Belek w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Belek dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Belek?

Poznaj ciekawe informacje na temat Belek. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Belek.

Belek to region, w którym wypoczywać można przez cały rok dzięki cudownemu, ciepłemu klimatowi. To ogromna zaleta Belek, bo przez cały rok można liczyć na wspaniałe wakacje.

Belek leży w południowo-zachodniej części Turcji, nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się w prowincji Antalya i jego dużym turystycznym atutem jest lokalizacja - zaledwie 30 kilometrów od lotniska w Antalyi.

Lato w Belek

Latem Belek wypełnia się tłumem turystów. Eleganckie, ogromne, wygodne hotele położone w otoczeniu piniowych lasów wypełniają się wesołym gwarem calych rodzin spragnionych wypoczynku. Wszyscy cieszą się piękną pogodą i słońcem. Pomimo dużej liczy turystów odwiedzających Belek, można znaleźć tam ciche miejsca, urokliwe uliczki, tradycyjne tureckie restauracje i małe bary. To także dobre miejsce na zakupy: w Belek znajduje się sporo straganów, na których można nabyć lokalne pamiątki.

Belek - raj golfistów

W Belek przez cały rok panują przyjemne temperatury. Zimą region wypełnia się przede wszystkim wielbicielami golfa. Jest to bowiem region słynący na całym świecie z pięknych, doskonale utrzymanych pól golfowych. Goszczą tu także piłkarskie kluby, ponieważ przy wielu hotelach są pełnowymiarowe i profesjonalnie przygotowane boiska piłkarskie. Obsługa w hotelach zatrudniona jest przez okrągły rok, co gwarantuje wysoki poziom serwisu.

Hotele najwyższej klasy

Hotele położone w Belek są ogromne. W zasadzie zapewniają tyle rozrywek, że jeśli ktoś nie planuje zwiedzać, może bawić się doskonale z całą rodziną bez opuszczania terenu hotelu. Całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych, rozmaite wieczory tematyczne, zabawy taneczne i dyskoteki zapewniają wiele niezapomnianych wrażeń.

 

INFORMACJE O TURCJI
  • Stolica: Ankara
  • Waluta: lira turecka
  • Głowa państwa: Recep Tayyip Erdoğan
  • Liczba ludności: 78 741 053
  • Czas lokalny: 23:58:03
  • Dni bez opadów: 281
  • Temperatura: 15-36 stopni
POSIŁEK

Turecki kebab w cieście to koszt ok. 22 zł. Talerz zupy w restauracji kosztuje ok. 8 zł, a za piwo w ogródku piwnym w kurorcie zapłacimy ok. 15 zł.

ZAKUPY

Cena pamiątkowej fajki wodnej - ok. 50 zł. Za mozaikową orientalną lampę zapłacimy 60 zł wzwyż. Słodycze, tzw. turkish delight - ok. 20 zł/kg.

TAKSÓWKA

Przed rozpoczęciem kursu należy wynegocjować cenę i dopilnować, żeby taksówkarz włączył taksometr. Taksówki w Turcji są dość drogie i nie mają oficjalnych cenników.

TRANSPORT

Transport kolejowy w Turcji jest niedrogi. Przejazd 2000 km praktycznie przez cały kraj to koszt ok. 80 zł.

Popularne miejscowości w Belek:

Biura podróży, które oferują wycieczki do Belek

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Belek.

Belek na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Belek i zaplanuj wyjazd.