Turcja

Kemer

Wypoczynek na najwyższym poziomie

Kemer jest jednym z pierwszych tureckich regionów, który odkryła masowa turystyka, dlatego wiele hoteli tam ma naprawdę wysoki poziom usług i obsługi. W regionie znajduje się wiele starożytnych zabytków, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Majestatyczne krajobrazy dodają regionowi uroku i wyjątkowej atmosfery.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kemer?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Kemer w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Kemer dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kemer?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kemer. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Kemer.

Około 40 kilometrów na południe od lotniska w Antayi znajduje się Kemer - region i miejscowość słynąca z najwyższej jakości usług turystycznych. Sam dojazd z lotniska jest bardzo sprawny - autostradą jedzie się szybko i bez żadnych problemów.

Kemer jest urokliwym regionem, otoczonym wysokimi górami Taurus. Ma się wręcz wrażenie, że strome górskie zbocza wpadają wprost do morza.

Turystyka w Kemer

Nie da się ukryć, że Kemer jest regionem bardzo mocno nastawionym na masowego turystę. Jednak pomimo tego Kemer i tak zachwyca swoim klimatem. Z pewnością to także zasługa niskiej zabudowy. Maksymalnie pięciopiętrowe hotele nie zasłaniają pięknych widoków i nie powodują odczucia przytłoczenia.

Kemer posiada piękną, lecz kamienistą plażę. Jednak nie przeszkadza to w wypoczynku, a hotele są wyposażone w bardzo dobre baseny różnej wielkości.

Życie w Kemer i okolicy toczy się, jak w większości regionów turystycznych, przede wszystkim wieczorami. Deptak wzdłuż wybrzeża pełen gwaru turystów, kafejki, bary, restauracje i mnóstwo sklepików z pamiątkami i rękodziełem.

Starożytne dziedzictwo Kemer

Niedaleko znajdziemy starożytne zabytki. Na przykład antyczne miasto Myra - znane z działalności... Świętego Mikołaja, który był biskupem tego miasta. Warto wybrać się na wycieczkę i poczuć atmosferę minionych wieków. Atutem regionu jest bliskość zabytków p nie trzeba daleko jechać, aby je zobaczyć. Dla osób lubiących historię i aktywny wypoczynek będzie to doskonałe miejsce na urlop.

Warto wybrać się do Kemer z całą rodziną. Turystyczna baza jest tam wyjątkowo rozbudowana, zatem na pewno znajdziemy idealny hotel dla dzieci z animacjami i wieloma atrakcjami.

 

INFORMACJE O TURCJI
  • Stolica: Ankara
  • Waluta: lira turecka
  • Głowa państwa: Recep Tayyip Erdoğan
  • Liczba ludności: 78 741 053
  • Czas lokalny: 20:36:48
  • Dni bez opadów: 281
  • Temperatura: 15-36 stopni
POSIŁEK

Turecki kebab w cieście to koszt ok. 22 zł. Talerz zupy w restauracji kosztuje ok. 8 zł, a za piwo w ogródku piwnym w kurorcie zapłacimy ok. 15 zł.

ZAKUPY

Cena pamiątkowej fajki wodnej - ok. 50 zł. Za mozaikową orientalną lampę zapłacimy 60 zł wzwyż. Słodycze, tzw. turkish delight - ok. 20 zł/kg.

TAKSÓWKA

Przed rozpoczęciem kursu należy wynegocjować cenę i dopilnować, żeby taksówkarz włączył taksometr. Taksówki w Turcji są dość drogie i nie mają oficjalnych cenników.

TRANSPORT

Transport kolejowy w Turcji jest niedrogi. Przejazd 2000 km praktycznie przez cały kraj to koszt ok. 80 zł.

Popularne miejscowości w Kemer:

Kemer na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Kemer i zaplanuj wyjazd.