Turcja

Kusadasi

Starożytne miasta i nocne życie

Kusadasi to niezwykle popularny turecki kurort odwiedzany przez miliony turystów. Zaletą regionu są doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, piękne plaże i mnóstwo antycznych zabytków.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kusadasi?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Kusadasi w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Kusadasi dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kusadasi?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kusadasi. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Kusadasi.

Z tureckiego Kusadasi ozncza "wyspę ptaków". Nazwa pochodzi właśnie od małej wyspy położonej niedaleko miasta Guvercin Adasi, w którym uwagę zwraca kamienna twierdza będąca symbolem miasta. Największymi atutami regionu Kusadasi są antyczne zabytki i cudowne plaże.

Historia regionu

Kusadasi ma bogatą historię już od czasów starożytnych. Sporą rolę w rozwoju regionu odegrali weneccy i genueńscy kupcy, którzy nazywali to miejsce Scala Nuova.

W 1413 r. wielki wezyr Okuz Mehmet Pasza polecił wznieść tu meczet i hammam Kaleici, mury miejskie oraz karawanseraj. Pozostałości tych budowli do dziś można podziwiać, jednak tym, co najbardziej przyciąga są antyczne ruiny słynnego miasta Efez, znajdujące się w odległości około 20 kilometrów od Kusadasi. Dodajmy, że są to pozostałości w bardzo dobrym stanie. Efez to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w całej Turcji.

Każdy, kto lubi okres starożytności będzie zachwycony regionem Kusadasi. Priene, Milet, Dydyma i wspomniany Efez to prawdziwa gratka dla pasjonatów historii i kultury antycznej.

Rozrywki w Kusadasi

Region słynie z bogatego życia nocnego. Pełno tu barów, tawern, pubów, barów karaoke, lokali muzycznych, klubów tanecznych i dyskotek. Liczne atrakcje czekają na maluchy - w Kusadasi znajdują się dwa aquaparki, gdzie cała rodzina może się bawić do woli. Szerokie i piaszczyste plaże są wyjątkowo malownicze. W samym mieście plaże są małe i pełne ludzi, ale już 6 kilometrów na południe od centrum znajduje się Long Beach - plaża o długości 22 kilometrów, gdzie nie ma tłumów turystów.

Atutem regionu jest to, że każdy znajdzie tam dla siebie rozrywkę. Zwiedzanie starożytnych miast, plażowanie, sporty wodne, rodzinne szaleństwo w wodnym miasteczku a wieczorem szalona impreza. To wymarzony region na wakacje!

INFORMACJE O TURCJI
  • Stolica: Ankara
  • Waluta: lira turecka
  • Głowa państwa: Recep Tayyip Erdoğan
  • Liczba ludności: 78 741 053
  • Czas lokalny: 15:52:22
  • Dni bez opadów: 281
  • Temperatura: 15-36 stopni
POSIŁEK

Turecki kebab w cieście to koszt ok. 22 zł. Talerz zupy w restauracji kosztuje ok. 8 zł, a za piwo w ogródku piwnym w kurorcie zapłacimy ok. 15 zł.

ZAKUPY

Cena pamiątkowej fajki wodnej - ok. 50 zł. Za mozaikową orientalną lampę zapłacimy 60 zł wzwyż. Słodycze, tzw. turkish delight - ok. 20 zł/kg.

TAKSÓWKA

Przed rozpoczęciem kursu należy wynegocjować cenę i dopilnować, żeby taksówkarz włączył taksometr. Taksówki w Turcji są dość drogie i nie mają oficjalnych cenników.

TRANSPORT

Transport kolejowy w Turcji jest niedrogi. Przejazd 2000 km praktycznie przez cały kraj to koszt ok. 80 zł.

Popularne miejscowości w Kusadasi:

Kusadasi na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Kusadasi i zaplanuj wyjazd.