Wenezuela

Bogactwo bioróżnorodności

Wenezuela to idealne miejsce dla zapalonych fotografów i podróżników lubujących się w dzikiej przyrodzie. Można zaplanować wycieczkę przez górskie tereny, obfitującą w rzeki nizinę, las równikowy czy po prostu odpocząć nad turkusowymi wodami w kurorcie nad Atlantykiem. Południowoamerykańskie piękno naturalnych krajobrazów zachwyci każdego.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Wenezuelę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Wenezueli w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Wenezueli dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Wenezueli?

Poznaj ciekawe informacje na temat Wenezueli. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Wenezueli.

Państwo północnej Ameryki Południowej, graniczące z Kolumbią, Brazylią, Gujaną i Oceanem Atlantyckim, charakteryzujące się wysokimi temperaturami oraz klimatem podrównikowym przez cały rok (z porą deszczową od maja do listopada), daje możliwość podróży po wielu wyjątkowych krainach geograficznych. Na zachodzie liczne pasy górskie Andów z najwyższym szczytem – Bolivar (4981m n.p.m.) oraz znane jezioro Maracaibo, będące największą laguną na świecie. W środkowej części kraju obszerna Nizina Orinoko, pokryta lasem tropikalnym, licznymi dorzeczami i mokradłami. Zlokalizowana po wschodniej stronie Wenezueli Wyżyna Gujańska obnaża przed turystami zjawiskowe widoki gór stołowych, sawann i licznych wodospadów, w tym koniecznego punktu wycieczki - najwyższego na świecie Salto Angel. Dodatkowym atutem kraju jest silnie rozwinięta linia brzegowa z wyspami i lagunami jak z bajki. Jedną z wielkich rzek - Orinoko, za opłatą można przepłynąć łodzią lub motorówką do pozbawionej cywilizacji puszczy pełnej krokodyli i innych gatunków znanych z programów przyrodniczych. Po takich przygodach gwarantowane wspomnienia na całe życie.

Wenezuela może zauroczyć swych turystów wachlarzem atrakcji przyrodniczych. W największym z parków narodowych, Canaima, podróżujący zobaczą nie często spotykane kształty gór stołowych (tepuis), niezwykłe gatunki roślin i zwierząt czy wspomniany Salto Angel. Najpopularniejszym obiektem rezerwatu jest Salto Sapo („Żabi Wodospad”) – ujmujący turystów trasą prowadzącą tuż za ścianą lejącej się wody z tepuis. Szum wody pozostaje w pamięci na długo.

Częstym celem podróży są też nadoceaniczne wybrzeża i wyspy, m. in. Margarita, archipelag Los Roques, Wyspy Ptasie, La Orchila oraz Tortuga. Morze Karaibskie przyciąga miłośników nurkowania (głównie na obszar raf koralowych), sportów wodnych czy błogiego odpoczynku nad lagunowymi plażami.

Wenezuela to kraj dla każdego. Lubujący się w zwiedzaniu, z pewnością zagłębią się w historii koloniajnych miasteczek. Miłośnicy przyrody na każdym kroku będą zachwyceni bogactwem bioróżnorodości i nieprzebranych zagadek natury. Żądni przygód znajdą ulgę w górskich wspinaczkach i w penetrowaniu dżungli.

INFORMACJE O WENEZUELI
  • Stolica: Caracas
  • Waluta: boliwar
  • Głowa państwa: Nicolas Maduro Moros
  • Liczba ludności: 31 108 100
  • Czas lokalny: 23:39:19
  • Dni bez opadów: 330
  • Temperatura: 28-32°C
POSIŁEK

Warto spróbować tradycyjnych potraw, takich jak ayaka (kukurydziana masa z farszem zawinięta w liść bananowca), pabellon criollo (duszona czarna fasola), plantany (smażone banany pastewne). Do tego świeżo wyciskany sok owocowy.

ZAKUPY

Popularnymi pamiątkami są hamaki, wiklinowe koszyki, ręcznie rzeźbione drewniane przedmioty, w tym biżuteria.

TAKSÓWKA

W miastach są najpopularniejszym i najtańszym środkiem transportu.

TRANSPORT

W kraju najlepiej podróżować i przemieszczać się długodystansowymi autobusami lub samolotami.

Zdjęcia z Wenezueli

Przed wyjazdem do Wenezueli obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Wenezueli i zainspiruj się przed podróżą.

Wenezuela na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Wenezueli i zaplanuj wyjazd.