Wietnam

Perła Indochin

Zapierające dech w piersiach widoki, przyjaźni mieszkańcy oraz liczne zabytki to niezaprzeczalne zalety Wietnamu. Miłośnicy nadmorskiego wypoczynku docenią zarówno piękne piaszczyste plaże i wydmy, jak i bajeczne piękno zatoki Ha Long, zwanej również "Zatoką Lądujących Smoków". Amatorów górskich atrakcji zainteresują widoki rozciągających się na stokach gór rozległych pól ryżowych czy wyprawy w czeluście głębokich jaskiń. Osoby zainteresowane historią Wietnamu będą mogły zapoznać się z pięknymi zabytkami z czasów dynastycznych i kolonialnych, a także najnowszych, z których na szczególną uwagę zasługują wielokilometrowe podziemne tunele Cu Chi.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Wietnam?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Wietnamu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Wietnamu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Wietnamie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Wietnamu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Wietnamie.

Graniczący z Chinami, Laosem i Kambodżą Wietnam jest wyjątkowym miejscem na mapie Azji. Mimo francuskiej kolonizacji i częstych najazdów chińskich Wietnam zachował swoją tożsamość i kulturową odrębność.

Bardzo ciekawym miejscem, które w Wietnamie koniecznie trzeba zwiedzić, jest stolica kraju - Hanoi. W tym mieście większość zabytkowych budowli wznosi się wokół jezior i ogrodów. Nad Hoan Kiem, zwanym Jeziorem Odzyskanego Miecza, wznosi się świątynia Ngoc Son, do której wiedzie drewniany, czerwony Most Wschodzącego Słońca. Świątynię wybudowano została w XIX wieku ku czci księcia Trần Hưng Đạo, który odparł trzy inwazje Mongołów. Nad Jeziorem Zachodnim podziwiać możemy pagodę Trân Quôc, w której znajduje się wyjątkowa rzeźba Buddy w stanie nirwany.  W Hanoi warto wybrać się do Muzeum Etnologicznego w dzielnicy Cau Giay. Przedstawiono tam życie codzienne kilkudziesięciu różnych ludów  zamieszkujących Wietnam.

Wielkie wrażenie w Wietnamie robi dziewicza przyroda i fantastyczne krajobrazy.Cudownym miejscem jest Zatoka Halong - prawdziwy cud natury. Erozja morska, ruchy tektoniczne i inne zjawiska geologiczne trwające niemal 100 mln lat sprawiły, że powstało tu aż 3000 wapiennych wysp i jaskiń. To jedna z atrakcji turystycznych tego kraju.

Wietnamczycy są ludźmi bardzo otwartymi jak na Azjatów, którzy na ogół są bardzo powściągliwi. Mieszkańcy Wietnamu są pogodni, gościnni i bardzo lubią turystów. Przybywając do Wietnamu koniecznie trzeba spróbować lokalnej kuchni. Najlepsza jest taka prosto z ulicy - ze straganów i wózków.

Wietnamskie miasta są jak większość dużych miast w tym rejonie Azji: chaotyczne, tłoczne i bardzo głośne. Przyzwyczajonych do porządku Europejczyków nieco dziwi ten chaos i dość lekceważący stosunek do przepisów ruchu drogowego. Jednak atmosfera miast Wietnamu jest wyjątkowa i wkrótce niemal każdy się w niej zakochuje.

Teoretycznie do Wietnamu można wybrać się w dowolnek porze roku, o ile niestraszne są nam intensywne opady deszczu. Jeśli chcemy mieć ładną, słoneczną pogodę, wybierzmy okres od listopada do marca. Jednak także wtedy w Wietnamie jest duża wilgotność powietrza.

INFORMACJE O WIETNAMIE
  • Stolica: Hanoi
  • Waluta: đồng
  • Głowa państwa: Trần Đại Quang
  • Liczba ludności: 90 000 000
  • Czas lokalny: 06:21:54
POSIŁEK

Cena posiłku z ulicznego baru (w takich miejscach można poznać prawdziwą kuchnię Wietnamu) to koszt ok. 5-7 zł.

ZAKUPY

Ceny pamiątek nie są wygórowane, choć w miejscowościach turystycznych i stolicy są kilkukrotnie droższe.

TAKSÓWKA

Zamiast taksówki najlepiej zdecydować się na minibus, który działa jak taksówka - zatrzymuje się w dowolnym miejscu.

TRANSPORT

Pomiędzy miastami można przemieszczać się autobusami lub samolotem. W mieście - autobus miejski, motor z kierowcą lub samodzielne wynajęcie jednośladu.

Wietnam na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Wietnamu i zaplanuj wyjazd.