Włochy

Doskonała kuchnia i antyczne dziedzictwo

Włochy to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zimą można tam szusować na nartach, latem zażywać kąpieli w morzu. Miłośnicy historii znajdą we Włoszech mnóstwo zabytków, a koneserzy sztuki mogą podziwiać najsłynniejsze dzieła.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Włochy?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Włoch w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Włoch dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Włoszech?

Poznaj ciekawe informacje na temat Włoch. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu we Włoszech.

Każdego roku Włochy odwiedzane są przez niemal 50 milionów turystów z całego świata. Tak ogromna liczba wynika między innymi z naturalnych warunków klimatycznych. Włochy bowiem to kraj całorocznego ruchu turystycznego. Zimą zjawiają się tam amatorzy białego szaleństwa, zaś w sezonie letnim wielbiciele słonecznych kąpieli i zwiedzania zabytków, których w Italii nie brakuje.

Dziedzictwo kulturowe Włoch

Włochy obok Grecji są krajem uznawanym za miejsce narodzin europejskiej cywilizacji. Znajduje się tam największa liczba zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO na całym świecie. Teren obecnych Włoch zasiedlony był przez plemiona italskie już w IX wieku p.n.e., zaś w roku 350 p.n.e. powstał Rzym - potężne miasto-państwo, późniejsze imperium.

Po upadku Rzymu w 476 roku Włochy były podzielone między wiele rywalizujących ze sobą państw-miast, by później stać się własnością obcych potęg – Hiszpanii, Austrii i napoleońskiej Francji. Miasto Rzym pozostawało pod panowaniem katolickiego państwa kościelnego. W XIX w. tereny Italii zostały wyzwolone i 1861 roku powstało nowe zjednoczone Królestwo Italii, które szybko urosło w siłę i stworzyło kolonialne imperium.

Włoskie dolce vita

Tym, co we Włoszech jest najpiękniejsze, jest atmosfera. Trzeba tam pojechać, by ją poczuć. Doskonała kuchnia, atmosfera typowa dla krajów śródziemnomorskich, gdzie życie towarzyskie toczy się poza domem, na ulicach, w barach i kawiarniach. Włochy to kraj, który odczuwa się wszystkimi zmysłami. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni i znani ze swojego przywiązania do rodziny. Są także pełni energii, żywych emocji i temperamentu.

Co zwiedzić we Włoszech?

Wszystko. Aby wymienić wszystkie atrakcje słonecznej Italii, trzeba byłoby napisać książkę. Przepiękne miasta takie jak Rzym, Mediolan, Werona, Neapol czy Florencja to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Włoch. Zimą warto wybrać się do jednego z kurortów. Najchętniej odwiedzane regiony zimą to Val di Sole i Val di Fiemme.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 00:16:57
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Zdjęcia z Włoch

Przed wyjazdem do Włoch obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Włoch i zainspiruj się przed podróżą.

Włochy na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Włoch i zaplanuj wyjazd.