Włochy

Abruzja

Nieodkryte piękno Włoch

Abruzja, położona z dala od głównych szlaków turystycznych, pozostaje nieodkrytą perłą Italii. Jest to piękny i malowniczy region położony nad Adriatykiem. Jego atutem jest spokój i brak tłumów turystów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Abruzję?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Abruzji w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Abruzji dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Abruzji?

Poznaj ciekawe informacje na temat Abruzji. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Abruzji.

Abruzja to region Włoch położony na wschód od jego stolicy - Rzymu. Graniczy z trzema innymi regionami - Marche, Lacjum i Molise. Na powierzchni około 10 tysięcy kilometrów kwadratowych mieszka zaledwie około miliona osób. Czyni to Abruzję jednym z najmniej gęsto zaludnionych obszarów we Włoszech. Prowincja dzieli się jeszcze administracyjnie na 4 mniejsze prowincje.

L'Aquila to stolica i najważniejsze miasto w regionie Abruzji. W mieście turyści i odwiedzający mogą znaleźć sporo atrakcji.  Na czele jest oczywiście Doumo, czyli katedra, będąca też najważniejszym kościołem w mieście. Każdego dnia od poniedziałku do piątku otwarty jest ryneczek. Na placu przed katedrą w L'Aquila można nabyć lokalne przysmaki, a także wyroby produkowane przez lokalnych rzemieślników. Kolejną atrakcją wartą zobaczenia jest fontanna, złożona z 99 mniejszych. Znaleźć ją można za murami miejskimi, które zachowały się po dzień dzisiejszy.

Chieti to miasteczko liczące nieco ponad 50 000 mieszkańców. Położone w centralnej części Abruzji nad rzeką Pescara miasto jest jednym z głównych ośrodków ekonomicznych w regionie. Miasto powstało już za czasów starożytengo Rzymu. Miasteczko miało to szczęście, że w trakcie Drugiej Wojny Światowej zostało ominięte przez bombowce. Dzięki temu wiele osób z pobliskich wiosek znalazło tutaj schronienie. Podobnie jak w innych miejscowościach w regionie najwięcej do zobaczenia będą mieli miłośnicy zabytków architektonicznych. W miasteczku znaleźć możemy kilka kościołów, w tym część średniowcznych. Na uwagę zasługuje katedra poświęcona jednemu z lokalnych świętych.

Pescara to popularny resort położony nad wybrzeżem Morza Adriatyckiego. Miasto w odróżnieniu do tych wyżej wymienionych nie zachwyca architekturą i bogactwem atrakcji, ale za to przekona do siebie miłośników wypoczynku na plaży. Doskonale przygotowane dla turystów plaże czekają na osoby pragnące relaksu nad morzem.

 

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 11:16:33
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Popularne miejscowości w Abruzji:

Abruzja na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Abruzji i zaplanuj wyjazd.