Włochy

Gargano

Ostroga włoskiego buta

Półwysep Gargano znany jest przede wszystkim z turystyki pielgrzymkowej, lecz nie brakuje tam miejsc dobrych do letniego wypoczynku. Piękne krajobrazy i dobrze rozwinięta baza hotelowa sprawiają, że Gargano jest dobrym miejscem na rodzinne wakacje.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Gargano?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Gargano w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Gargano dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Gargano?

Poznaj ciekawe informacje na temat Gargano. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Gargano.

Półwysep Gargano położony jest we wschodniej części Półwyspu Apenińskiego. Półwysep rozciąga się od wschodu do zachodu na długości 70 km i zajmuje powierzchnię ok. 2 tys. km².

Środkowa część półwyspu to malownicze góry i wyżyny. Naturalną roślinność stanowią tu makia oraz lasy bukowe, dębowe i sosnowe. Rolniczo dominuje tu uprawa winorośli, oliwek oraz drzew owocowych.

Warto nadmienić, że na terenie półwyspu znajduje się Park Narodowy Gargano, w obrębie którego znajduje się słynny las Foresta Umbra.

Nad wodami Morza Adriatyckiego górują białe, wapienne skały, które cudownie kontrastują z lazurem morza. Jednak Gargano to miejsce nie tylko dla wielbicieli pięknych widoków. To także śródziemnomorskie, urokliwe miasteczka, w którym widoczne są wpływy saraceńskie, normańskie, greckie i hiszpańskie.Wąskie, kamienne uliczki wiją się bez końca, prowadząc przez tajemnicze zaułki ze stromymi schodami, maleńkie sklepiki, klimatyczne restauracje, placyki z fontannami aż do urwistego zbocza.

Miasteczka warte odwiedzenia to wspomniane wcześniej Vieste, Peschici oraz San Giovani Rotondo, gdzie żył i pracował Ojciec Pio oraz Monte Sant Angelo związane z kultem Św. Mikołaja. Sanktuarium powstało w V wieku, w miejscu gdzie kilkakrotnie objawiał się ten Święty – najważniejsza podziemna grota.

Charakterystyczne dla Gargano są trabucco - sięgające swoimi tradycjami do czasów fenickich wysięgniki służące do połowu kiełbi. Sieci są wyciągane przy pomocy systemu lin i kołowrotków i opróżniane na drewnianej platformie.Często spotykane wzdłuż wybrzeża są Torres - wieże obserwacyjno-sygnalizacyjne umieszczone na najbardziej wystających cyplach.

 

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 00:17:55
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Gargano na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Gargano i zaplanuj wyjazd.