Włochy

Kalabria

Nieodkryta część Italii

Kalabria to region bardzo mało popularny wśród turystów. Co za tym idzie - łatwo tam odnaleźć spokój na pięknych plażach, które przypominają nieco Karaiby.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kalabrię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Kalabrii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Kalabrii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kalabrii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kalabrii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Kalabrii.

Kalabria to region położony na południu Włoch. Uważany jest za "Karaiby Europy" ze względu na swoje piaszczyste plaże, przepiękne krajobrazy i urok, który przyciąga spragnionych spokoju turystów. Górskie miasteczka, starożytyne greckie świątynie i bizantyjskie kościoły oplatają ten ukryty region Italii.

Klimat w regionie jest umiarkowany w trakcie zimy, natomiast lato jest gorące i suche. Z trzech stron region otoczony jest przez Morze Śródziemne. Dlatego też kuchnia oraz kultura mocno związana jest z morzem. Kalabria podzielona jest administracyjnie na 5 mniejszych regionów.

Kalabria historycznie była jednym z najbiedniejszych regionów Włoch, jednak obecnie sytuacja nieco się poprawia. Region jest jednak  niedoinwestowany i rzadziej odwiedzany przez turystów, przez co można odnaleźć tutaj spokój. Według danych podobno to w tej okolicy też właśnie najaktywniej działa włoska mafia. Oczywiście, zagraniczni turyści nie mają się czego obawiać przebywając w Kalabrii. Jest  bardzo bezpiecznie a ludzie są serdeczni i większości pomocni, chociaż bardzo niewielu z nich zna język inny od ich ojczystego - włoskiego.

Kalabryjska kuchnia znana jest przede wszystkim z bardzo ostrych potraw. Są ku temu podstawy, ponieważ w regionie rośnie sporo ostrych papryczek. Największym przysmakiem w tym regionie jest Soppressata czyli suszona, pikantna kiełbasa. Anchovies i sardynki to najpopularniejsze owoce morza i ryby poławiane w regionie. Można je spotkać w wielu daniach lokalnej kuchni w bardzo wielu formach.

Największymi atrakcjami Kalabrii są piękne plaże. Część z nich rzeczywiście może przypominać plaże znane z Karaibów. Chianalea di Scilla to prawdopodobnie najpiękniejsza plaża w całych Włochach. Krystalicznie czysta i ciepła woda, czysty piasek, a także bogata infrastruktura gastronomiczna i wypoczynkowa. Czy można sobie życzyć czegokolwiek więcej do wypoczynku?

Ciekawym miejscem jest także wyspa Tropea Isola Bella. Oprócz przepięknych, białych, piaszczystych plaż zachwycić można się także historią. W to miejsce bardzo łatwo dostać się z kontynentalnej części kraju promem pasażerskim.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 12:11:47
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Kalabria na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Kalabrii i zaplanuj wyjazd.