Włochy

Kampania

Esencja Włoch

Kampania to region leżący w południowo-zachodniej części Włoch, pomiędzy Apeninami a Morzem Tyrreńskim. Stolicą regionu jest słynny Neapol. Jest to region turystyczny i rolniczy, z pięknymi krajobrazami i typowo włoskim klimatem.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Kampanię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Kampanii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Kampanii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Kampanii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Kampanii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Kampanii.

Kampania słynie z przepięknego wybrzeża. Małe i większe zatoki, niewielkie półwyspy i wysepki kontrastują z czystym lazurem wody. Szczególną cechą Kampanii są sylwetki wulkanów górujących nad dolinami. Jeden z tych wulkanów to słynny, dziś uśpiony Wezuwiusz, któregi erupcja zniszczyła starożytne miasto Pompeje.

Doskonały klimat regionu sprawił, że rozwinęło się tam rolnictwo, szczególnie uprawa pomidorów, ziemniaków, bakłażanów oraz owoców. Słynne są regionalne wina, które są bardzo dobrej jakości.

Mnóstwo turystów odwiedza Kampanię z uwagi na liczne zabytki (np. Pompeje czy Neapol) oraz piękne krajobrazy (np. wyspa Capri czy Ischia).

Włosi mawiają, że Neapol każdy musi zobaczyć - to piękne miasto pełne zamków i innych ciekawych zabytków. Włoskie przysłowie mówi "Zobaczyć Neapol i umrzeć. Świadczy to o uczuciu, jakim mieszkańcy Italii darzą to właśnie miasto.

W Pompejach i niedalekim Herkulanum na pewno odczujemy jakby czas zatrzymał się w miejscu. To niesamowite wrażenie oglądać miasto, niegdyś gwarne i pełne życia, zniszczone przez katastrofę naturalną. Warto dodać, że Pompeje były jedną z ulubionych wakacyjnych miejscowości Rzymian, lubili się tam bawić i spędzać wolny czas. Było to miasto rozrywki i... rozpusty. Wszystko przerwała erupcja wulkanu.

W Kampanii warto skorzystać z wycieczki promem wzdłuż wybrzeża i na własne oczy podziwiać cudowne, zielone krajbrazy. To bardzo romantyczny, piękny i malowniczy region. Idealny dla amatorów fotografii plenerowej.

Region ma dobrą bazę hotelową, znajdziemy tam hotele rożnej klasy i z rozmaitymi atrakcjami. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Okazji do opalania się i kąpieli nie brakuje, a wszyscy spragnieni zwiedzania na pewno w Kampanii nie będą narzekać. Wiele miejscowości regionu słynie także z nocnego życia, więc jeśli mamy ochotę imprezować, na pewno znajdziemy tam odpowiednie miejsce dla siebie.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 11:37:57
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Kampania na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Kampanii i zaplanuj wyjazd.