Włochy

Liguria

Piękno wybrzeża Włoch

Liguria położona w północno-zachodniej części Włoch znana jest z pięknych wybrzeży i małych miasteczek położonych nad morzem. Stolica regionu - Genua znana jest także ze swojego portu.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Ligurii?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Ligurii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Ligurii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Ligurii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Ligurii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Ligurii.

Wybrzeże Morza Śródziemnego

Liguria na całej swojej długości graniczy z brzegami Morza Śródziemnego. Region ten znany jest na całym świecie ze względu na Cinque Terre, czyli małe miasteczka położone na zboczu skalistego wybrzeża. Miejsce to odwiedza dziesiątki turystów dziennie. Wielu z nich korzysta także z świetnie przygotowanych, oraz zadbanych plaż w regionie. Wybrzeże Ligurii jest doskonałym miejsce na odpoczynek dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Pary także znajdą tutaj dobre warunki do wypoczynku i plażowania.

Morski charakter

Miasta leżą przede wszystkim na wybrzeżach.Przez to niemalże w każdej miejscowości znajdziemy mały port lub przynajmniej przystań, przy kórej zacumowane stoją jachty, oraz motorówki.

Luksus w pełnej okazałości

Liguria uważana jest także za jeden z najbardziej ekskluzywnych kierunków we Włoszech. Wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele ekskluzywnych kurortów takich jak między innymi Portofino. W tych miejscowościach możemy skorzystać z oferty nurkowania, wynajmu jachtów, czy odnowy biologicznej.

Przepyszne jedzenie

Na miejscu można odkryć prawdziwe perełki kulinarne. Region znany jest z ryb poławianych w Morzu Śródziemnym. Kucharze chętnie przygotują także owoce morza, czy tradycyjne włoskie makarony oraz pizzę. Kuchnia włoska znana jest właśnie z tych trzech elementów - pizzy, makaronu, oraz smakowitych owoców morza. Zarówno Włosi jak i turyści delektują się w Ligurii doskonałą kawą serwowaną w jednej z setek kawiarenek. Czy może być coś piękniejszego niż poranny relaks i podziwianie Cinque Terre? Najlepiej przekonać się o tym na własną rękę.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 10:06:59
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Liguria na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Ligurii i zaplanuj wyjazd.