Włochy

Lombardia

Górski region Włoch

Położona na północy kraju Lombardia przyciąga turystów pięknymi widokami na Alpy, małymi miasteczkami z charakterystyczną architekturą, oraz pięknymi jeziorami położonymi u stóp alpejskich szczytów.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Lombardię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Lombardii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Lombardii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Lombardii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Lombardii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Lombardii.

Alpejskie jeziora

Lombardia ze względu na swoje położenie umożliwia nie tylko zdobywanie najwyższych szczytów w Europie od strony włoskiej, ale dla tych, którzy nie są przygotowani na tak trudne wyprawy oferuje piękne widoki znad licznych jezior znajdujących się w regionie. Najbardziej popularnym i chętnie odwiedzanym przez turystów jeziorem w Lombardii jest jezioro Como, położone nad miejscowością o tej samej nazwie.

Dojazd do Como z Mediolanu zajmuje tylko godzinę, a widoki zapierają dech w piersiach. Ponadto w regionie działają dwie kolejki linowe, którymi można dostać się na szczyty gór otaczająych jezioro, skąd rozpościera się widok na jezioro z góry.

Urokliwe miasteczka

Region znany jest także z małych, górskich miasteczek, które chętnie odwiedzane są podczas wycieczek objazdowych przez turystów. Najchętniej odwiedzanym przez turystów z Polski jest Bergamo, składające się z 2 części - średniowiecznej i nowoczesnej. Wśród innych ciekawych miast i miasteczek w regionie wymienić możemy między innymi Monzę, Pawię, czy Brescię.

Perfekcyjna komunikacja

Region jest bardzo dobrze zorganizowany komunikacyjnie. Między miastami można bardzo łatwo przemieszczać się przy pomocy transportu publicznego. W regionie Mediolanu Trenord obsługuje aż 12 regionalnych linii kolejowych, którymi można dojechać w dziesiątki pięknych miejsc.

Wypoczynek lub aktywność

Lombardia spodoba się zarówno fanom aktywnego wypoczynku, jak i osobom preferującym spokojny relaks. W zimie otwarte są liczne stoki narciarskie, a latem dostępnych jest sporo ścieżek pieszych oraz rowerowych. Ci mniej aktywni mogą zadowolić się ciekawymi zabytkami i sporą liczbą muzeów oraz występującymi niemal na każdym rogu kawiarenkami.

INFORMACJE O WŁOSZECH
  • Stolica: Rzym
  • Waluta: euro
  • Głowa państwa: Sergio Mattarella
  • Liczba ludności: 60 788 140
  • Czas lokalny: 13:36:03
POSIŁEK

Cena średniej pizzy margarity to koszt ok. 20-30 zł w zależności od standardu lokalu. Za pełen obiad w restauracji zapłacimy ok. 40-50 zł za osobę.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku są podobne jak w całej Europie, oczywiście w większych turystycznych ośrodkach bywają wyższe.

TAKSÓWKA

Ceny taksówek zależne są od miasta, najlepiej zatem zapytać o to przed rozpoczęciem kursu.

TRANSPORT

Po miastach najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Za jednorazowy bilet zapłacimy ok. 5 zł, ale bardziej opłacają się bilety dobowe lub kilkudniowe. Pomiędzy miastami można jeździć koleją lub autobusami międzymiastowymi.

Popularne miejscowości w Lombardii:

Lombardia na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Lombardii i zaplanuj wyjazd.